У Козацькому відновили електропостачання

У Козацькому ліквідували пошкодження лінії електромереж, яке сталося внаслідок обстрілів, і відновили 90% освітлення. Про це повідомив староста Козацького Руслан Дерев’янко, інформує Радіо Нова Каховка.

В проведенні робіт брали участь місцеві електрики, які телефоном узгодили своі діі з Бериславським РЕМ.

– Я дуже вдячний односельцям. Вони такі молодці! Залишилося відновити електрику ще на чотирьох вулицях, – розповів Руслан Дерев’янко. – Для цього потрібно підняти опору, яку завалив БТР на перехресті вул. Чкалова і вул. Першого травня.

За словами старости, 24 лютого в будівлю, де була місцева аптека і пошта, потрапив снаряд. Частина будівлі була знищена, решту закріпили, як могли, щоб вона не впала. 2 березня вдалося вивезти звідти майно, яке дивом вціліло. В селищі пограбовані магазини, зруйновані повністю кілька будинків, ще десятки серйозно пошкоджені. Частина мешканців евакуювалися.

Як розповів Руслан Дерев’янко, міський голова Володимир Коваленко та його заступники доклали неймовірних зусиль, щоб домовитись про евакуацію і про допомогу людям, які залишилися в Козацькому. Вже три дні поспіль козачани отримують допомогу від Новоі Каховки. Староста і група активістів постійно на зв’язку з містом.

– До нинішньої посади я 20 років займався проведенням газу. А тут – посікло від вибухів труби, —розповів староста. – Сварку вмикати не можемо – час не той. Мої колишні співробітники чопи забивали, скотчем, джгутами замотували місця пошкоджень. Рятували труби, як могли, щоб зберегти подачу газу. В таких умовах ще ніколи не працювали.

Козачани дуже вдячні землячці, медсестрі кардіологіі Новокаховськоі лікарні Тетяні Скрипці. До лікарні вона дістатися не може. Але не втрачає часу – надає медичну допомогу односельцям.

– Біда ще більше згуртувала і без того дружних мешканців Козацького, – каже Руслан Дерев’янко. – Тут кілька тисяч людей – і було дуже важко відповідати на всі дзвінки, заспокоювати. Але значно важче сьогодні керівництву Нової Каховки – міському голові, його заступникам Олегу Тарабаці, Леоніду Чурсинову, Віталію Кубатку, Василю Акуленку, Володимиру Сироватку, керівникам комунальних підприємств. Їм доводиться цілодобово дбати і про багатотисячну Нову Каховку, і про села та селища громади. Вони без перепочинку щодня збирають звернення людей і шукають можливості надати допомогу. А в нинішніх умовах це дуже важко. Дякуємо вам, що в такі важкі часи ви поряд з людьми.