У Каховці закрили морг

Днями жителька Каховки розповіла про ситуацію, в якій опинилася після смерті одного зі своїх родичів. 16 червня тіло померлого доставили в морг, де їм повідомили, що забрати його необхідно до 10 ранку наступного дня, через непрацюючі холодильники. У зазначений час сім’я приїхала, але виявилося, що морг зачинений, експертизу не провели, а належні умови для зберігання тіла не можуть забезпечити. Це підтвердив черговий лікар.

Також з’ясувалося, що найближчий до нашого міста новокаховський морг, в якому можна було б перетримати небіжчика до похорону, переповнений.

Ця історія викликала купу обурення у жителів міста. Люди кажуть: “Це справжнє знущання як над уже померлими, так і над їхніми родичами”.

Причиною для подібної затримки судмедексперти називають зміни в законодавстві, згідно яким розтин не проводиться без рішення суду. З огляду на те, що ситуація відбувалася у вихідні дні, коли суд не працював, виникла вищезгадана проблема, яка, в поєднанні з непрацюючим обладнанням моргу, могла перерости в психологічну травму і справжню трагедію для родичів небізжчика.

Але проблема торкнулася не тільки однієї конкретної сім’ї. Морг на Свєтлово на даний момент не має умов для запобігання гниття тіл. Цей факт співробітники бюро судово-медичної експертизи, якому підпорядковується морг, не приховують.

Більш того, проблема виникла не зараз, вже довгий час тіла у приміщенні зберігалися при температурі вище 15 градусів. У таких умовах, кажуть фахівці, розкладання відбувається дуже швидко, це природний процес.

— Це проблема не моргу, а керівництва медустанови. Тому, що про поломку холодильників доповідають їм. У них повинна бути людина, яка ремонтує холодильники або обслуговує їх. Апарати можуть вийти з ладу як тимчасово, так і назавжди — якщо вони вже вичерпали ресурс, — каже співробітник бюро судово-медичної експертизи. — У лютому цього року стало ясно, що цей літній сезон воно не протягне. Дійшло до того, що майстер РМК, з яким, до речі, 3 червня керівництво лікарні розірвало договір, приходив в морг як на роботу, щоб закачати фреон, який витік і хоч якось реанімувати роботу обладнання.

За більш ніж 20-річну практику місцевих судмедекспертів це перша подібна ситуація.

Також в коментарі виданню співробітник СМЕ Костянтин Ухов повідомив, що працівники бюро судово-медичної експертизи свою роботу виконують вчасно. І після винесення дозволів на проведення відповідних експертиз судами, необхідні процедури виконуються, а тіла видають родичам. У зв’язку з ситуацією, що склалася, процес намагаються прискорити, на стільки на скільки це можливо. У той же час судмедекспертам доводиться працювати в складних умовах, борючись з такими наслідками високих температур в спецустановах, як постійний запах гниття, черви і м’ясні мухи.

— Звичайно ж, це не нормально. Але, з огляду на те, що це єдиний морг, закрити його неможливо, навіть за таких обставин. При тривалому знаходженні тіла в умовах високих температур настають відповідні зміни. Появу цих змін можна тільки відстрочити, і співробітники моргу для цього використовують все, що можуть, — коментує представник СМЕ.

Директор Каховської ЦРЛ Олена Мазур повідомила, що проблеми з холодильним обладнанням в морзі, дійсно, є, але керівництво лікарні вживає всіх можливих заходів для їх усунення. Старі холодильні установки монтувалися ще в 60-х роках і ремонту вже не підлягають. Було прийнято рішення встановити сучасну спліт-систему, але на пошук фірми, яка б погодилася провести роботи, пішло надто багато часу. На даний момент встановити новий холодильник взявся підрядник з Херсона, який вже зробив необхідні заміри і надав кошторис керівництву лікарні. На початку липня холодильники вже повинні бути встановлені.

— Ситуація під контролем, — запевнила Олена Мазур. — Всі необхідні заходи прийняті: санітарно-епідеміологічні правила дотримуються, організована тимчасова маршрутизація покійних в Нову Каховку, якщо необхідна тривала експертиза. Ремонт повинен завершитися найближчим часом.

джерело