У Каховці всупереч регламенту та здоровому глузду звільнили секретаря міськради

Вчора, 3 жовтня, під час засідання сесії Каховської міської ради було прийнято рішення про дострокове припинення повноважень секретарки міськради Ірини Гончарової. Про причини, підстави та порушення закону, – далі у статті.

Проект рішення про дострокове припинення повноважень Гончарової з’явився за ініціативи депутата Каховської міськради, а також очільника місцевого КП «КТП» Артема Трофимчука. Що ж не влаштувало у роботі секретарки молодого депутата?

Трофимчук на сесії слово так і не взяв, втім ми отримали фотокопію його звернення до міського голови, де необхідність розгляду питання аргументована наявністю прав депутата. Яких прав? Незрозуміло. Зокрема, у документі йдеться: «Як повноважний і рівноправний член міської ради, наділений всією повнотою прав, необхідних для забезпечення реальної участі у діяльності ради та її органів». Схоже, на думку Трофимчука реальна участь полягає у таких неаргументованих нісенітницях.

Варто зауважити, що на сесії так і не знайшлось жодного присутнього, хто б назвав якісь претензії до роботи секретарки Гончарової.

Та окрім того, що не було жодних підстав для такого ріщення, його розгляд відбувся із порушенням чинного регламенту Каховської міськради. Так, проект рішення мав би бути оприлюдненим за 20 днів, а також обговорений на засіданні постійних депутатських комісій.

Втім, як вигукнув присутній на сесії депутат Херсонської обласної ради Павло Філіпчук«колективний орган безвідповідальний». Саме під цим гаслом пройшло незаконне голосування.

Зрештою, голосування відбулось в анонімний спосіб. Результати якого були достеменно відомі ще до самого голосування.

Адже, міський голова Андрій Дяченко разом із депутатами від партії «БПП» заручились підтримкою фракції «Опозиційного блоку». Таке неприродне поєднання призвело до того, що мер нарешті за усю каденцію отримав більшість в депутатському корпусі, а депутати теплі крісла в міській раді. На підтвердження цього, новим секретарем міськради став депутат від «Опоблоку» Володимир Мироненко.

Отже, «за» дострокове припинення повноважень проголосував 21 депутат, «проти» – 4 і «утримались» троє.