У Каховці розгортають мобільний госпіталь для хворих на коронавірус

Представники Державної служби з надзвичайних ситуацій розгортають мобільний госпіталь на території Каховської центральної міської лікарні. Наскільки мобільний госпіталь посилить потужності лікарні – дізнавалось Суспільне.

Мобільний шпиталь розгорнуть на цій ділянці.

Розчищати місце почали ще у п’ятницю, говорить Андрій Федотов, виконувач обов’язків директора Каховської центральної лікарні.

«Це мобільний шпиталь повністю автономний. Він розрахований на 120 місць. Пов’язано це з тим, що критична ситуація. Хворих нема куди госпіталізувати. Лікарня під ковід 170 ліжок. Тому це питання було вирішено, щоб добавити ліжкомісць», — каже Андрій Федотов.

Каховська центральна лікарня перепрофільована для прийому хворих на коронавірус. Міський голова Віталій Немерець говорить, мобільний шпиталь частково розвантажить переповнену лікарню.

«Це потреба всієї країни, в тому числі Каховки. На жаль, всі місця, які розраховані на хворих на ковід зайняті. Тому додаткові місця не зайві. Вони потрібні», — каже Віталій Немерець.

На розгортання мобільного шпиталю знадобиться дві доби. Є медичні бригади, які працюватимуть у ньому, але вони не повністю ще укомплектовані, розказує заступник голови облдержадміністрації Микола Якименко. Також він сказав, що ще не відомо, у скільки обходитиметься мобільний шпиталь місцевому бюджету.

«Стосовно того, скільки він обійдеться місцевому бюджету, це спрогнозувати важко. Зараз ідуть розрахунки. Ми ніколи мобільні шпиталі не розгортали і не фінансували. На даний час не хочу говорити скільки. Буде розрахунок, тоді будемо говорити», — сказав Микола Якименко.

Колона з п’яти вантажівок з обладнанням для мобільного шпиталю прибула до Каховської лікарні вчора о 17 годині. Шпиталь представлятиме собою пересувний стаціонар з палатами для хворих, блоком інтенсивної терапії та електрогенераторами. За словами Андрія Федотова, тут лікуватимуть пацієнтів із середньою тяжкістю перебігу хвороби.

джерело