У Бериславі ділянку узбережжя перетворили на пляж

Гарне, комфортне і чисте місто створюють не лише комунальники, а й його мешканці – своїм настроєм, поведінкою та вчинками. Не стали чекати деякі бериславці доброго дядька, який вирішить всі їхні проблеми, тим більше, що їх назбиралося вдосталь. А починалось все з ідеї, котра об’єднала ініціативних людей,  сформувала команду однодумців, а  зрештою переросла в громадське об’єднання «Відродження Берислава».

А тоді, два роки тому, небайдужі містяни взялися упорядковувати об’єкти, котрі найбільше потребували уваги: прибрали причал (так звану Басанку), пофарбували пам’ятник при в’їзді в Берислав – танк Т-34, очистили від сміття один з берегів Дніпра в районі школи №1 та впорядкували лавки у парку. До цих акцій долучалися готові до змін місцеві жителі.

Вирішили на цьому не зупинятись. Тим більше, що у планах організаторів назріло ще багато завдань. Так і виникла нова громадська організація зі своїм статутом, назвою.

– Пригадую той день, коли ми вирішити зареєструвати наше об’єднання. Зібралися у мене в магазині на так звану сходку, обговорили всі питання, зважили «за» і «проти». От і працюємо. Зараз наша організація налічує 12 постійних членів та безліч прихильників, – згадує голова громадського об’єднання Сергій Шаповалов. – Щодо основного об’єкту, на який накинули оком, – облаштувати місце відпочинку біля води, ні у кого не виникло заперечень. Боляче було спостерігати за тими улюбленими з дитинства місцями, які занепали, обросли бур’янами, роїлися горами сміття. Як це – жити біля річки і не мати доступу до води? Навіть якщо купатися тут не дозволено, просто іноді хочеться посидіти на піску, пограти з дітьми в м’яч і т.д. Всі загорілись бажанням змінити щось на краще, та власними силами такий масштабний проект ми, як би того не хотіли, осилити не могли.

Потрібно було підключати підприємців, керівників місцевих установ, міську владу. Бо одним ентузіазмом дерева не покорчуєш, сміття не вивезеш. А в перспективі – ще й пісок треба завозити, потім його розгорнути. Я свідомо не використовую слово «пляж», бо нам до такої зони відпочинку, де б мала бути рятувальна станція, медпункт, ще далеко. Хоча невеликі урни встановлено.

Більше 50 листів було написано і надіслано приватним підприємцям, керівникам установ від імені ГО «Відродження Берислава» з проханням допомогти. І приємно те, що нас почули, ми побачили зацікавленість та готовність співпрацювати і зі сторони влади, і підприємців, і простих людей, – підсумував Сергій Сергійович.

Процес відновлення зони відпочинку почався ще восени. Поступово, крок за кроком  прибрали сміття, величезний обсяг роботи виконали. Наступним етапом було: придбати, завезти і розстелити пісок. 

І як виявилось, його потрібно багато. Не відмовили, а навіть самі пропонували допомогу бериславські підприємства і приватні підприємці.

– За кожну отриману гривню ми обов’язково звітуємо. Перш за все і нам так спокійніше, і той хто її дав, знає, на що витрачена. Дехто, у кого є можливість, відразу завозив пісок машинами по 15-30 тонн. А ми потім оголошували клич у соціальних мережах, аби ввечері, після роботи, всі хто міг, приходили допомогти його розкидати. Таким чином, машина за машиною, а це 180 тонн, і берег Дніпра вкривається м’яким шаром піску товщиною 20-25 см, – розповідає Сергій Сергійович.

–  Ми щиро вдячні кожному жителю нашого міста за активність, за участь в акціях, які проводимо. Подивіться, як перетворився цей клаптик узбережжя. Він не стоїть пусткою – тут грають дітки, відпочивають дорослі. І все це вашими руками. Всі ми стараємось, аби Берислав став привабливим, гостинним і затишним, йшов по шляху розбудови та відродження. Та в першу чергу ми це робимо для своїх дітей. Маємо надію, що і купатися в Дніпрі зможемо в найближчому майбутньому. Тим більше, що зараз, як ніколи раніше, є зрушення стосовно реконструкції очисних споруд у Бериславі. Дехто може нарікати, що це, так би мовити, передвиборчий піар, та повірте, ніяких розмов щодо політичних амбіцій або прихованого контексту ми не маємо. І приємно те, що схвальні відгуки чуємо за свою роботу. Нам пишуть у соціальних мережах, підтримують у наших починаннях, пропонують ідеї, – поділився голова об’єднання. І додав:

– Справді, результат є. Та тільки до його остаточного завершення ще далеко. От, наприклад, перед укладкою піску викорінили траву, та вона знову пробивається крізь нього. Організовуємо її ручне виривання. А що вже говорити за пісок – його потрібно багато. Тож, у кого є бажання зробити свій вклад у майбутнє міста, – будь ласка, звертайтесь на https://www.facebook.com/groups/1251812558171955/, чи особисто у магазин «Світлофор», чи за телефоном 050-906-18-90.

За матеріалами бериславської районної газети «Маяк»