Топ-7 природних чудес визначили на Херсонщині

На Херсонщині визначили сім найкращих природних чудес, які являються найбільш привабливими об’єктами туризму і рекреації. Особлива, яскрава, різноманітна та надихаюча. Такими епітетами можна охарактеризувати Херсонщину, багату на природні дива, які вона щедро дарує туристам.

Олешківський ліс

Найбільший штучний ліс у світі був висаджений жителями Херсонщини, щоб зупинити експансію Олешківських пісків. У своєрідному «букеті» лісового масиву поєдналися дванадцять видів сосен: гірська, чорна, жовта, китайська, приморська та інші. Загальна площа лісу становить більше 100 тисяч гектарів, і він давно став улюбленим місцем відпочинку для тисяч херсонців та туристів.

Олешківський ліс часто називають новою Гілеєю. Лісисту місцевість у Скіфії згадував в описах Ольвії давньогрецький історик Геродот. Саме тут, за легендами, знайшов своє кохання улюблений герой стародавніх греків Геракл, а його союз зі Змієдівою поклав початок скіфських племен.

Лісовий масив давно став улюбленим місцем відпочинку для жителів Херсонщини та навіть сусідньої Миколаївщини. Подихати свіжим повітрям з ароматом пахкої хвої, погуляти під покровом дерев та послухати переклик пташок, що може бути кращим у вихідний день?

Озеро Сиваш

Озеро Сиваш – винятковий куточок природи на Херсонщині, який вабить туристів своїми неземними краєвидами. Затоку Азовського моря, поєднану з ним двома протоками в районі міста Генічеськ, часто називають Гнилим морем через ілисте дно й високий вміст різних мінералів у воді. До речі, цьому унікальному об’єкту немає аналогів у світі, хіба що затока Кара-Богаз-Го в Туркменії.

Відділяє Сиваш від Азовського моря одна з найвідоміших кіс – Арабатська стрілка – довжиною понад 100 км. На півдні коси побудовані бази відпочинку, а від моря до Сиваша тягнуться десятки кілометрів безлюдного степу.

Дніпровські плавні

Природа щедро обдарувала Херсонщину, створивши без перебільшення неймовірно гарні місця. Тільки тут ви зможете побачити, як могутній Дніпро ділиться на десятки річечок та рукавів, утворюючи чисельні озерця та острівки в обіймах яскраво-зелених плавнів. Будиночки, що розкинулися в Дніпровських плавнях, давно називають Херсонською Венецією – тут замість доріг справжня річка.

Дніпровські плавні в межах Херсону креативно величають херсонською Амазонією. Під час подорожі на човнах чи прогулянок на байдарці у смарагдових заводях просто захоплює подих.

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Ф. Е. Фальц-Фейна

«Асканія-Нова» по праву вважається одним із семи природних чудес України. Фрідріху Фальц-Фейну, великому любителю та знавцю природи, вдалося створити унікальний заповідник, внесений ЮНЕСКО до списку еталонних територій планети.

Колекція тварин зоологічного парку є національним надбанням України, велика кількість із них занесена до Червоної книги України. Тут можна не тільки відвідати дендрологічний та зоологічний парки, а й побувати на справжньому екологічному сафарі – поспостерігати за тваринами у недоторканих степах та навіть погодувати з рук зебру.

Водоспади в Козацькому

Поряд з руїнами маєтку князя Петра Трубецького у селищі Козацьке знаходяться унікальні степові водоспади, які в народі отримали назву «водоспади в степах Таврії». Існує легенда, пов’язана з відомим господарем маєтку. Поговорюють, що князь розбив багато жіночих сердець, а водоспади – це сльози закоханих у нього панянок.

Різнобарвна стежка з мальовничих, грайливих, як дзвіночки, водоспадів створює неймовірний настрій. Гармонійне дзюрчання води наповнює душу спокоєм та дарує ще більшу насолоду від цього чарівного місця. Біля водоспадів можна зробити просто надзвичайні фото, тож любителям гарних знімків обов’язково необхідно навідатися сюди.

Олешківські піски

Олешківські піски – найбільша пустеля Європи. 200 гектарів золотистого піщаного моря, оточені найбільшим рукотворним у світі лісом, влітку прогріваються до 75 ℃. У давні часи пустеля була типовим для півдня України степовим масивом, але природа-витівниця і швидкоплинний час внесли свої корективи.

Олешківські піски представлені сімома так званими аренами, перемежованими невеличкими озерцями та деревами. А на глибині 300-400 метрів під землею знаходиться справжнє озеро з прісною водою. Під поривами вітрів формуються безкрайні бархани, з яких деякі досягають величезних розмірів – понад 20 метрів заввишки і більше 40 в діаметрі.

Туристам, які вирішили пройти екологічними стежками національного природного парку «Олешківські піски», відкриваються незрівнянні краєвиди. Цю прогулянку ви гарантовано не забудете ніколи в житті!

Станіславські скелі

А чи знали ви, що на Херсонщині є навіть гори? Ландшафтний заказник «Станіславський»  часто називають Станіславським рогом, мисом і навіть Херсонськими горами. Саме тут в обіймах високих круч розкинувся Дніпровсько-Бузький лиман. Площа заказника – трохи менше 700 га.

Поєднання високих схилів, золотисто-зелених степових ділянок та дзеркального плеса води створює прекрасний краєвид. Це місце давно припало до душі багатьом фотохудожникам і кліпмейкерам. Тут влаштовують романтичні та весільні фотосети, пікніки та просто приїздять на прогулянки, щоб на деякий час відректися від навколишньої метушні. До речі, саме цю локацію обрав для зйомок відеокліпу на пісню «Місця щасливих людей» легендарний гурт «Скрябін».

джерело