Степові пожежі на Херсонщині видно навіть з космосу

Пожежі у степах Херсонщини, які допікають найбільше через випалювання стерні, набувають таких масштабів, що їх стало видно навіть з космосу.

Проректор Державної екологічної академії неперервної освіти та управління (Київ) Ігор Іваненко під час свого онлайн-виступу на громадських слуханнях у селищі Асканія-Нова був абсолютно відвертим: «Результати космічного моніторингу показують, що пожежі на ділянках сільськогосподарського призначення просто-таки взяли заповідник Асканія-Нова у вогняне кільце».

У проекті організації територій заповідника Асканія-Нова на 2021-2030 роки, що його обговорювали на згаданих громадських слуханнях, передбачили цілу низку заходів з пожежно-технічної безпеки.

Ці зусилля, звичайно, потребуватимуть часу та грошей. Та «ставки на кону» справді дуже високі: територію заповідника варто зберігати за будь-яку ціну, бо вона є залишком реліктових степів прадавнього світу, які починаються ще з Казахстану. В Україні цей природний об’єкт має найвищий рівень збереження, визнав Ігор Іваненко. Ми просто не маємо права його втратити – тим більше, що заповідник знаходиться під охороною низки міжнародних конвенцій та ЮНЕСКО.

На фото: Учасники обговорення проекту організації територій заповідника Асканія-Нова; Онлайн-виступ проректора Державної екологічної академії Ігора Іваненко на громадських слуханнях

джерело