«Спецтермомонтаж-Енерго» відремонтує Каховський шлюз за 3,8 млн грн

ТОВ «Спецтермомонтаж-Енерго» виграло тендер у системі Prozorro.Публічні закупівлі на капітальний ремонт гідротехнічних конструкцій водопровідних галерей і днища судноплавної камери Каховського судноплавного шлюзу, який ДП «Укрводшлях» оголосило 13 жовтня.

Сумарна вартість робіт після аукціону становить 3,81 млн грн. За умовами тендеру, капітальний ремонт планується завершити до кінця 2021 року.

Нагадаємо, що раніше «Укрводшлях» оголосив тендер на ремонт робочих підйомно-опускних воріт Каховського шлюзу загальною вартістю 11,5 млн грн. Однак він не відбувся через неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері державних закупівель.

Каховський шлюз служить для подолання суднами зосередженого перепаду рівнів у створі греблі Каховської ГЕС (Нова Каховка, Херсонська область). Шлюз має одну нитку для шлюзування. Довжина камери – 260 м, ширина – 18 м.

В інтерв’ю GMK Center Дмитро Шершньов, екс-керівник ДП «Укрводшлях», зазначив, що Каховський шлюз перебуває в критичному стані. Весь цикл робіт з його ремонту може коштувати 3-3,5 млрд грн. У принципі, шлюз не має сенсу модернізувати, можливо, вже варто будувати інший, додав він.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів запланував проведення до кінця 2020 року капітального ремонту судноплавних шлюзів Дніпровського каскаду – Київського, Канівського, Дніпродзержинського (Кам’янського) та Каховського.

джерело