Спалах чуми свиней на околиці Нової Каховки

На Херсонщині – вже другий за нинішнє літо спалах африканської чуми свиней. Про загибель 39 тварин різного віку 8 липня повідомив власник приватної свиноферми на околиці Нової Каховки. Зразки їх тканин відправили на експертизу до лабораторії ветеринарної медицини у Дніпро. І от станом на сьогодні, 10 липня, маємо її незаперечний висновок: АЧС! Причому джерело зараження залишається невідомим.

— Всі туші інфікованих тварин утилізували шляхом спалення. Спалили навіть спецодяг робітників, котрі відбирали проби. На фермі оголошено карантин. У трикілометровій зоні навколо ферми опинилося також село Корсунка. Там провели перепис поголів’я свиней, які утримуються у індивідуальних селянських господарствах. Їх стан теж узяли під контроль. Ще готується й засідання регіональної надзвичайної протиепізоотичної комісії, що має визначити додаткові заходи по боротьбі з розповсюдженням АЧС, — наголошує голова обласної комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій Вадим Чабан.

До спалаху АЧС у Новій Каховці заражене цією ж хворобою поросятко загинуло також у мешканця Херсона – він утримував тварину на присадибній ділянці. Власник повідомив, що купив її на ринку у селищі Нова Маячка. Фахівці вже тоді не виключали, що продавати інфіковану свинку привезли саме з якогось сусіднього села під Новою Каховкою. І от тепер побоювання про наявність там небезпечного джерела зараження справдилися. То яка ферма наступна «у черзі» на чуму, що не шкодить людям, але убиває свиней із фатальною невідворотністю?

джерело