Скільки коштує зрошувальна мережа у Тавричанській громаді?

Зрошувальна мережа з кожним роком все більше зношується, про реконструкцію – мови у селах зазвичай нема. Цього року оцінка внутрішньогосподарської меліоративної мережі та фрегатів на території Тавричанської громади виявилась у 10 разів вищою, ніж була декілька років тому. За людською логікою, система, що з кожним роком все більше стає схожою на металобрухт мала б здешевіти, та на папері чомусь подорожчала…

Представники фермерських господарств, що працюють на території Тавричанської сільської ради, неабияк обурені. Це й не дивно, оцінка зрошувальної мережі і фрегатів пропорційно вплине на вартість оренди, що мають сплачувати підприємці.

Щорічно фермери платять податки, самостійно здійснюють ремонт і ліквідують пориви (що мала б робити сільська рада). Та тепер їм пропонують за те саме (зношене) майно платити більше. І тут постало логічне питання – куди йдуть кошти, що сплачують фермери. Модернізація, реконструкція, планові ремонти?

Виявляється, всьому винною – різні методики розрахунку оцінки. Так, за певним алгоритмом може вийти одна сума, за іншим – в тричі більша за попередню. Яким чином експерт має провести розрахунок, – закон не регламентує.

В той самий час, сільська рада, обираючи шлях збільшення оціночної суми, а, отже, й вартості оренди, має бути готовою до того, що завтра прийде фермер і вимагатиме проведення капітального ремонту, реконструкцію мережі, фрегату або взагалі прокладення нових труб.  Адже, це передбачено Статтею 18 Закону України «Про меліорацію»: «до відання  виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері меліорації земель належать: організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах проектування, будівництва (реконструкції) і експлуатації меліоративних систем місцевого значення та окремих об’єктів інженерної інфраструктури».

Вихід один – налагодження зв’язку та постійний діалог із фермерами. Адже, у 10 разів дорожчі гнилі труби аж ніяк не створюють зручний клімат для розвитку малого та середнього бізнесу, залучення нових інвестиції на території громади.

На щастя, зібрати усі сторони конфлікту вдалось на постійній комісії Каховської районної ради з питань управління спільною власністю територіальних громад району, будівництва, транспорту, водозабезпечення та газифікації населених пунктів району під головуванням депутата районної ради Данила Репілевського.

Почувши всіх і кожного, проаналізувавши результати експертної оцінки Данило Едуардович запропонував доопрацювати це питання, отримавши одноголосну підтримку членів засідання.

Тож, якою буде вартість внутрішньогосподарської меліоративної системи та фрегатів на території Тавричанської сільської ради та чи задовольнять такі умови фермерів, – обов’язково поінформуємо згодом.

За матеріалами «Каховської Зорі»