Шаховий павільйон у Новій Каховці змінить господаря

Передати на баланс комунального підприємства “Агенція регіонального розвитку” шаховий павільйон планують у Новій Каховці. Відповідне рішення мають розглянути на одному з засідань виконавчого комітету міськради.

— Ми хочемо відкрити там туристично-інформаційний центр, — розповів директор підприємства В’ячеслав Костенюк— Спочатку ми маємо провести там ремонт, адже в цій будівлі нема навіть електропроводки. Але зробити це ми зможемо після перегляду програми підтримки нашого підприємства міською радою. Попередньо плануємо відкрити туристично-інформаційний центр у квітні-травні 2021 року.

Споруду шахового павільйону збудували в центрі Нової Каховки у 1956 році. Зараз вона перебуває на балансі КП “НК Екосервіс”. Згідно розміщеної на порталі публічних закупівель “Прозорро” інформації, рік тому приватне підприємство “Віра” здійснило поточний ремонт цього павільйону на суму майже 200 тис. грн.

За словами голови Новокаховського товариства охорони культурної спадщини Тетяни Євсєєвої, спочатку в цій споруді була громадська читальня — своєрідний інформаційний центр радянської епохи.

— Місцеві жителі приходили туди почитати газети, дізнатися свіжі новини. А вже згодом там створили шаховий клуб, на першому поверсі якого справді збиралися гравці в шахи і шашки, — розповіла вона. — Коли я приїхала до Нової Каховки у 1986 році, споруду перетворили на комору для прибиральників парку і вона поступово руйнувалась. Гідного призначення їй так і не знайшли. Згодом споруду спотворили під час реконструкцій, коли замість трьох дверей, що створювали відкритий простір, залишили одні глухі двері. На жаль, вона досі перебуває саме в такому вигляді.

джерело