Сергій Козир: «Сьогодні влада має бути швидкою допомогою для медицини»

В Україні почалася нова хвиля коронавірусу. Медичні заклади знову потребують підвищеної уваги та допомоги. За ці роки в світі вже навчилися справлятися з недугою, є протоколи лікування, розроблені вакцини. Але без своєчасної державної підтримки побороти навалу коронавірусної інфекції дуже важко. Сьогодні, коли наші медики знову б’ються з хворобою, влада має оперативно вирішувати питання щодо необхідної підтримки лікарів.

Новокаховська центральна міська лікарня. Саме тут надається стаціонарна допомога хворим з коронавірусною інфекцією. Якщо на початку епідемії в лікарні було 120 ліжко-місць, то потім їх збільшили до 170. За словами лікаря-ендокринолога, голови територіальної профспілкової організації працівників охорони здоров’я Нової Каховки Оксани Сарафонової, це стало можливим завдяки допомозі обласної влади і голови Херсонської облдержадміністрації Сергія Козиря. Як тільки почалося перше навантаження на лікарні, медичні працівники звернулися до очільника ХОДА. Вразила оперативність, з якою була надана допомога, говорить лікар. Як каже сам Сергій Козир: «Сьогодні влада має бути швидкою допомогою для медицини».

Особливості нового штаму коронавірусу вимагають застосування кисню вже на ранніх стадіях лікування. Тому вже зараз Центральній міській лікарні потрібна станція, яка матиме ще більші потужності.

«Почалася третя хвиля корона вірусу, і як тільки до нас стали потрапляти перші пацієнти, відразу стало зрозуміло, що для їхнього лікування потрібно більше кисню. Негайно звернулися до Сергія Козиря», – говорить Оксана Сарафонова. Після нещодавнього візиту до Нової Каховки міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка стало відомо, що на рівні держави будуть виділені цільові кошти, аби на території Новокаховської міської лікарні збудувати ще одну компресорну станцію для кисню. Це вирішить проблему його постачання на додаткові ліжка для хворих на коронавірус.

Це не першій досвід співробітництва Центральної міської лікарні Нової Каховки з обласною адміністрацією і особисто з Сергієм Козирем. В рамках проєкту «Велике Будівництво» в Новокаховській центральній лікарні реконструйовано відділення невідкладної допомоги. Саме відділення було відремонтоване і переобладнане. У медиків з’явилася найсучасніша техніка, і тепер пацієнти, які потрапляють у лікарню, можуть одразу отримати кваліфіковану допомогу. Серед медичного обладнання, яке надійшло у відділення, були новітній комп’ютерний томограф, апарат УЗД експертного рівня, а також рентген-апарати.

Для боротьби з пандемією обладнання надходить і у центри первинної медико-санітарної допомоги області. Великолепетиський Центр первинної медико-санітарної допомоги отримав 5 кисневих концентраторів, що використовуватимуться за призначенням сімейних лікарів як надійне та ефективне джерело додаткового кисню. Також 2 кисневих концентратори отримало КНП «Кочубеївський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Кочубеївської сільської ради ТГ. Їх придбали за кошти державного бюджету. Вони потрібні для кисневої підтримки осіб, в яких спостерігається складний перебіг гострої респіраторної хвороби COVID-19.

«Громади області мають отримувати сучасне обладнання, щоб надавати допомогу людям, особливо зараз, в часи загострення пандемії. Також область очікує на 17 млн грн від Уряду на кисень для Херсонської області. Про це ми говорили з міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком під час його візиту на Форум місцевих громад 9 жовтня у Новій Каховці», – коментує голова Херсонської ОДА Сергій Козир.

Спільними зусиллями наразі вдалося відновити роботу інфекційного відділення Великолепетиської ЦРЛ. Депутати селищної ради, зокрема, команди від фракції «Слуга народу», ініціювали надання фінансової допомоги на його функціонування у сумі 400 тис. грн.

«Ще на початку місяця, перебуваючи у громаді, неодноразово чув від жителів побоювання з приводу закриття інфекційного відділення Великолепетиської ЦРЛ. Зі свого боку, ми почали шукати шляхи вирішення питання, окрім запланованого проєктування реконструкції лікарні. Наразі тимчасове рішення вже знайдене – інфекційне відділення у Великолепетиській лікарні працюватиме! Враховуючи епідеміологічні обставини, рішення своєчасне та необхідне, а запланована нами реконструкція ЦРЛ вкрай необхідна та сподіваюсь дасть змогу працювати інфекційному відділенню на постійній основі», – вважає Сергій Козир.