Сергій Козир провів робочу зустріч із керівниками районів та головами тергромад

Народний депутат Сергій Козир 23 листопада в Новій Каховці провів робочу зустріч з керівниками Каховського й Бериславського районів та головами територільних громад, розташованих на території 184-го виборчого округу.

Учасники зустрічі озвучили проблеми, з якими наразі стикаються громади Херсонщини. Перш за все, це різке підвищення вартості енергоносіїв, через що склалася критична ситуація з опаленням об’єктів соціальної інфраструктури. Також обговорювалися питання організації медичного обслуговування населення, наповнення місцевих бюджетів, проведення тендерних закупівель, оптимізації закладів освіти, інвентарізації лісових смуг, забезпечення сіл питною водою тощо. Проте очільники органів місцевого самоврядування не тільки розповідали про наболіле, а й пропонували шляхи вирішення існуючих проблем.

Так, голова Каховської районної ради Валерій Брусенський звернув увагу Сергія Козиря на те, що у громад майже вичерпалися ресурси для утримання колишніх районних лікарень. Залишки коштів витрачені саме на медицину, а що буде у наступному році, незрозуміло. Це одне з найболючіших питань для Каховського району, зауважив Валерій Брусенський.

Також він нагадав, що на Херсонщині — одна з найменших щільністей населення в України. А це означає невелику базу оподаткування, особливо це стосується сільської місцевості. Тому Валерій Брусенський запропонував порушити питання про встановлення коригуючих коефіцієнтів для областей в залежності від щільності населення. Або надавати субвенції з державного бюджету громадам у регіонах з маленькою кількістю населення.

Сергій Козир пообіцяв посприяти у вирішенні проблемних питань після більш детального ознайомлення з пропозиціями голів тергромад і районих органів влади.

Нагадаємо, що колишнього голову Херсонської ОДА Сергія Козиря обрали народним депутатом України на проміжних виборах 31 жовтня у 184-му окрузі.