Сергій Козир привітав жителів Козацького та Веселого з Днем українського козацтва

Кандидат у народні депутати по 184-му округу від партії “Слуга народу”, голова Херсонської обласної державної адміністрацї Сергій Козир привітав жителів сел Козацьке та Веселе Новокаховської тергромади з Днем українського козацтва.

“У цей визначний день маю за честь вітати жителів мальовничих Козацького та Веселого. Разом з козацьким кулішем відсвяткували з ними День українського козацтва. Для козаків свято Покрови було найбільшим значущим святом, вони вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею та покровителькою.

Історія українського козацтва – одна з найвеличніших сторінок життя українського народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво виступало справжнім захисником рідної землі, оборонцем віри та державницьких традицій України.

Що цікаво: селище Козацьке знаходиться якраз посередині між запорозькими Кам’янською та Олешківською Січчю та розташоване навпроти острова Козацький, їх розділяє річка Козак.

А Веселе відоме далеко за межами України старовинною Баштою Вітовта єдиною оборонною спорудою в Україні часів Великого князівства Литовського, побудованою наприкінці XIV століття. А також – виноробним господарством Князя Трубецького, яке є однією із найкращих туристичних родзинок не тільки Новокаховської громади, а й Херсонщини загалом.

Бажаю кожному жителю Козацького та Веселого покровительства Пресвятої Богородиці в усіх справах та починаннях, а нашій країні – миру та злагоди!”