Сергій Козир ознайомився з ходом реконструкції міської лікарні Таврійська

Під час робочої поїздки до Каховського району голова Херсонської ОДА Сергій Козир оглянув міську лікарню Таврійська, реконструкція якої триває вже третій рік.

Сьогодні голова Херсонської облдержадміністрації Сергій Козир з робочою поїздкою відвідав міста Каховського району — Таврійськ, Каховку та Нову Каховку, де ознайомився зі станом будівництва об’єктів соціальної інфраструктури.

Перша зупинка була в Таврійську, де Сергій Козир у супроводі мера міста Миколи Різака, керівника департамента здоров’я ХОДА Віктора Короленка, голови Каховської райради Валерія Брусенського і голови Каховської РДА Сергія Перетятька оглянув міський лікарняний комплекс, реконструкція якого триває вже третій рік.

Нагадаємо, що в 2017 р. Херсонська обласна рада передала цілісний майновий комплекс колишньої залізничної лікарні в комунальну власність Таврійської міської громади. Наступного року розпочалася реконструкція, відкриття відновленого медичного закладу планувалося на весну 2020 р.

Проте наприкінці 2019 р. уряд несподівано відмовив Таврійську у фінансуванні будівельних робіт у терапевтичному відділенні та навіть відкликав вже перераховані кошти.

З тих пір реконструкція міської лікарні ведеться виключно за кошти місцевого бюджету. Для Таврійської громади вкрай важливо мати власний центр первинної медико-санітарної допомоги, тому на цей об’єкт направляються значні ресурси. 

«Якщо ми зробимо все, що запланували, це буде один із кращих закладів первинки», — запевнив міський голова гостей з обласного центру.

Різниця між тим, в якому вигляді була міська лікарня ще три роки тому і як вона виглядає зараз, насправді вражаюча. Відремонтова будівля терапевтичного корпусу, замінені комунікації, встановлена пожежна сигналізація, майже повністю готові кабінети лікарів, денний стаціонар, дитяче і фізіотерапетичне відділення, лабораторія, станція швидкої допомоги, котельня. Побачене справило враження на очільника області.

Але коштів міського бюджету Таврійська не вистачає для завершення реконструкції. «Без вашої допомоги ми не закінчемо», — звернувся Микола Різак до Сергія Козира.

Голова ОДА обіцяв посприяти у вирішенні питання з таврійською лікарнею. Але цього року, за його словами, шанси отримати фінасування з державного бюджету невеликі, тому шукати кошти треба, в першу чергу, в області та районі.  

Після Таврійська Сергій Козир відвідав приймальне відділення Каховської ЦРБ і будівлю ЦНАП в Новій Каховці.