Серед загиблих під час стрілянини у Дніпрі є військовослужбовці з Херсонщини

Троє з п’яти загиблих під час стрільби у Дніпрі, яка сталася на території Південного машинобудівного заводу, жителі Херсонщини. Артем Левківський, Леонід Чернік та Олександр Буганов – військовослужбовці Нацгвардії.

Артем Левківський народився 16 грудня 2000 року. Проживав у місті Олешки. У місцевій школі №4 він провчився 10 класів, вступив до Херсонського кулінарного училища. 18 листопада 2020 року був призваний на військову строкову службу до Національної гвардії України. Після строкової служби залишився і надалі у військовій частині.

Директорка школи, в якій навчався Артем Левківський, ділиться спогадами про нього

В 2016 році мій учень Артем закінчив 9-й клас цієї школи. Він навчався в класі з поглибленим вивченням математики. Завжди чуйна людина, товариський, дуже гарно пам’ятаю, коли вони разом з хлопцями на шкільному заході Show must go on представляли сучасну пісню і він дуже яскраво показав себе. У 2016-му році він хотів вступити до іншого освітнього закладу. Потім він передумав і сказав, що піде до 10-го класу. Він ще рік провчився у 10-му класі, а потім вступив до Херсонського вищого кулінарного училища. Далі ми зустрічалися на шкільних випускних. Він чуйна людина, завжди розповідав, як у нього справи. Останню інформацію я про нього дізналася від мами, що він залишився у військовій частині служити далі”, – розказала директорка школи Надія Штанько.

З рідними Артема поспілкуватися не вдалося – як розповіли Суспільному, його мати зараз в іншому місті. Сергій Савченко дружив з Артемом з дитинства.

“Ми всю школи пройшли разом. Я його дуже давно знаю. Він був хорошим хлопцем. Просто можна сказати, що найкращий. От і все. Він був дуже хорошим хлопцем. Він ніколи не сварився і завжди виходив з конфліктів. Його всі там поважали. Ви ж бачили, що там не вибірково було, там просто стріляв у що бачив”, – каже Сергій Савченко.

Другий загиблий військовослужбовець – Леонід Чернік. Він родом з Каховки. Навчався у місцевій школі №5. 2017 року закінчив її. Був на строковій службі, залишилось дослужити 3 місяці. Перед цим навчався на електрозварювальника.

“Ну що я можу сказати. Я не переживу це, я не знаю, як я далі буду жити. Він для мене старший синок. Я не знаю. Дуже хороший, всі друзі. Він просто був хорошим. Поганого ніхто про нього не скаже. Сусід он живе, теж постійно гуляти їздили. Не знаю, не знаю. Йому три місяці залишилось до дембеля. Пійти додому, відпочити. Казав, мамо, буду йти на роботу працювати. Він учився на електрозварювальника у Новокаховському вищому професійному училищі. Вчителька телефонувала, сказала, коли його привезуть, щоб сказати, щоб вона зателефонувала усім однокласникам, вони прийдуть, проведуть його”, – каже мати Леоніда Вікторія Юркевич.

Як сприйняла звістку про загибель 19-річного каховчанина, розповіла його класна керівниця Маргарита Малиновська.

“Це був мій перший випуск, як перша дитинка. Сьогодні всю країну сколихнула така страшна новина. Увесь наш класний колектив дуже співчуває батькам, ми всі хвилюємось, всі підтримуємо маму, родину, діти активізувалися. Вони, звичайно, хочуть в останню путь провести нашого однокласника. Льоня за час навчання показав себе як дуже весела дитина. У нього були приятелі в школі, поза школою. Діти всі в один голос говорять, що саме в 9 класі, коли був наш випускний рік, діти всі так здружилися, що стали однією родиною. І зараз це для нас усіх величезна втрата. Він закінчив 9-й клас, він випустився у 2017-му році. За час, коли він вже випустився, ми кілька разів з ним бачилися. Дитина завжди привітна, охоче спілкувався зі мною”, – сказала класна керівниця.

Продавчиня Ірина поділилася спогадами про Леоніда Черніка.

“Він приходив, він живе поруч. Дуже хороший хлопчик, вихований, ввічливий. Ідеальний. Таких зараз, мабуть, мало серед молоді. Я казала батькові, що дуже хорошого сина вони виховали. Дуже мало людей знають, фотографію не всі бачили. Жінка прийшла, каже, чи чула я, що хлопчика нашого вбили”, – каже продавчиня.

Офіційної інформації про обставини, за яких загинули 19-річний Артем Левківський і 21-річний Леонід Чернік, у військкоматах Олешок і Каховки не надають. Говорять, інформацію про загиблих надали Ізмаїльській прокуратурі, яка розслідує справу.

Третій загиблий військовослужбовець – Олександр Буганов з села Подокалинівка Херсонської області.

Про це Суспільному розказав староста Ювілейної сільської ради Роман Пустовой.

“Олександр Буганов родом з Подокалинівки. Він 1987 року народження. Чоловік був учасником АТО, був у полоні. Після того як повернувся, пішов на контрактну службу. В Подокалинівці у нього залишились батьки, дружина з ним була у Дніпрі, бо Олександр там проживав”, – каже староста сільської ради.

Що відомо:

  • У Дніпрі 27 січня солдат строкової служби Національної гвардії розстріляв з автомата караул військовослужбовців НГУ. У результаті п’ятеро людей загинули, ще п’ятеро дістали поранення. О 9:30 нападника затримали.
  • Державне бюро розслідувань клопотатиме про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для затриманого військовослужбовця Нацгвардії, який розстріляв караул при отриманні зброї. 20-річному Артемію Рябчуку у найкоротші терміни також проведуть експертизу психологічного стану.
  • Нацгвардійцю Артемію Рябчуку, який стріляв на заводі «Південмаш» та вбив п’ятьох людей, вручили підозру.

джерело