Селище на Херсонщині забруднює Каховське водосховище стічними водами

У Каховське водосховище ллються неочищені стічні води з труби, встановленої у селищі Горностаївка Каховського району.

Факт забруднення встановлений Державною екологічною інспекцією Південного округу (Запорізька та Херсонська області) під час перевірки вимог дотримання природоохоронного законодавства Горностаївським комбінатом комунальних послуг. Перевірка проводилася після звернення стосовно скиду у селищі Горностаївка неочищених стічних вод до Каховського водосховища.

За результатами перевірки встановлено, що в районі пляжу селища Горностаївка від житлових будинків проведена труба, якою стічні води скидаються у водосховище. Інспекцією відібрано проби грунтів та проби води. Керівнику підприємства надано припис на усунення виявлених порушень, він притягнутий до адміністративної відповідальності за статтями  52 та 59 частиною 1 КУпАП. За результатами аналізу проб води та ґрунтів буде нараховано шкоду, заподіяну державі внаслідок забруднення землі та води.

Направлено лист керівнику Горностаївської селищної ОТГ з вимогою ліквідувати забруднення та в подальшому не допускати  ситуації, яка може призвести до екологічної небезпеки.

джерело