Розправа над газетою на Каховщині триває

«Я написав заяву, я йду, я вже не чиновник» — з пафосом писав на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук» декілька місяців тому голова Каховської РДА В. Салтиков. Але, схоже, його папірець був написаний або нерозбірливим почерком, або на дрібному клаптику паперу, або десь загубилася його заява… А він і радий. Ще стільки справ не закінчено! І одна з них, як кістка в горлі, «Каховська зоря». Тож продовжуючи користуватись своїм поважним статусом, посадовець, разом зі своєю подільницею Т. Тертичною, вирішили «прискорити» розправу з газетярами.


Минулого тижня, замість своїх професійних обов’язків, змушені були відбиватись від домагань державної охоронної служби, яку особисто запросив на «розбірки» пан Салтиков. На перший погляд, все було чинно та законно. Одна з комунальних установ РДА ніби вирішила заселитись у надані їй, згідно договору с райрадою, три кабінети на першому поверсі в приміщенні, в якому працюють і журналісти. Але, найперше, що зробили представники райради — замінили замки на вхідних дверях, пообіцявши нам, що на ранок ми безперешкодно потрапимо на свої робочі місця. Були великі сумніви, але ж… як можна ставити під сумнів слова представника охоронної державної служби, який запевнив нас, що приводу для занепокоєння немає? А наступного дня на робочі місця ми так і не потрапили. Нам просто не відчинили двері! Не гаючи часу, написала заяву на ім`я очільника області Ю. Гусєва про факт безпрецедентного наглого перешкоджання діяльності журналістів. Нам пообіцяли розібратися в наглому рейдерстві та знищенні головою райради (при повній підтримці з боку голови РДА) не тільки газети «Каховська Зоря», але й комунального підприємства, яке успішно працює, поповнюючи міський бюджет та забезпечуючи своїх працівників робочими місцями та оплатою праці. Поки що працюємо в надзвичайних умовах і чекаємо реакції облдержадміністрації.


Тим часом, цілком прозоро прослідковуються наміри очільників району: редакційне майно, яке нагло і безцеремонно зачинене у кабінетах, перейде до райради, яка не має до нього жодного стосунку, бо купувалося все за кошти підприємства. Клон «Зорі» вже знову готується до випуску: не за горами вибори до місцевих рад, на яких, за задумом Т.Тертичної та В.Салтикова, повинен перемогти їхній кандидат… Хто? Скоро побачимо…


Жанна Кисельова, 

головний редактор газети «Каховська Зоря»