Російські окупанти шантажують українську владу екологічною ситуацією в Криму?

Однією з причин екологічної ситуації, яка виникла через викиди заводу “Кримський титан” в Армянську, називають брак води, який відчувають в Криму після того, як Україна припинила постачання на півострів по Північно-Кримському каналу. До анексії канал забезпечував до 85% потреб Криму в прісній воді.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що різке погіршення екологічної ситуації в Криму не що інше як шантаж з боку російської влади, яка хоче змусити Україну відновити подачу дніпровської води на півострів, повідомляє ВВС News Україна.

“Справжньою, ледь прихованою метою російської окупаційної влади є намагання будь-якою ціною і зусиллями наповнити до зими дніпровською водою висохлі до самого дна водосховища Криму”, – переконаний політик.

Борис Бабін, постійний представник президента в Криму, запевнив, що подачу води Київ відновлювати не збирається.

Він зазначив, що “справжні джерела забруднення” у Північному Криму та на півдні Херсонщини – викиди заводу “Кримський титан”, а також содового та бромного заводів у Красноперекопську.

“Тези про окремий висохлий кислотовідстійник як основне джерело забруднення на десятки квадратних кілометрів, в умовах майже щоденних викидів в атмосферу з труб самих заводів, нагадують сфабриковану провокацію з метою отримання гуманітарної підстави для подачі води в Крим. Дуже не впевнений, що це спрацює”, – твердить Бабін.

Тим часом, Міністрество оборони України вважає, що хімічні викиди в районі Армянська пов’язані з влученням снарядів у відстійникі відходів виробництва хімічних підприємств на півночі Криму. Про це на брифінгу заявив речник Міноборони полковник Олександр Мотузяник.

“За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Воєнно-політичне керівництво РФ вимагає постійно нарощувати бойові спроможності російських окупаційних військ, дислокованих у тимчасово окупованому Криму. У зв’язку з цим, командири частин і підрозділів ЗС РФ постійно збільшують інтенсивність проведення занять, тренувань і навчань на території окупованого Кримського півострова. При цьому, більшість районів для проведення заходів бойової підготовки використовується російськими військовими без згоди та попереднього інформування кримчан, які безпосередньо там проживають.

Зокрема, 13-19 серпня ц. р., у ході тренування з прикриття адміністративного кордону з Херсонською областю, підрозділи ЗС РФ проводили стрільби в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів. Внаслідок влучень снарядів, зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до суттєвого погіршення екологічної обстановки на всій півночі окупованого Криму.

Разом з тим, російське окупаційне командування намагається приховати масштаб екологічної проблеми і уникнути відповідальності за її виникнення, шляхом розповсюдженням у ЗМІ неправдивих і викривлених повідомлень, які дезінформують суспільство щодо реального стану екологічної небезпеки в Криму”, – йдеться у повідомленні військового відомства.