Родичі та друзі вбитого рік тому каховчанина пікетували апеляційний суд

“Рік бездіяльності”, – під таким гаслом 4 січня пікетували Херсонський апеляційний суд родичі і друзі вбитого рік тому каховчанина Володимира Чебукіна. Люди вимагали передати справу до Новокаховського суду. Чому досі немає вироку Юрію Кашнікову, – з’ясовувало Суспільне.

Мати вбитого Володимира Чебукіна Олена говорить, що справа зайшла до суду 26 червня.

“Кажуть, ми не їздимо! Ми усюди їздимо! Вчора були роковини з дня смерті сина і ніхто досі не покараний. Вважаю, що це все апеляційний суд”.

Олешківський суд підшив апеляцію до справи. І на цьому все, – пояснює жінка.

“26 вересня ми подали апеляцію, бо у Каховці не було складу суду. Справа потрапила до Білозерки. Це 105 км від Каховки. Ми подали апеляцію, адже розуміємо, що більшість свідків не зможуть їздити до Білозерки. Мене суддя 5 разів спитала, де я хочу суд і я 5 разів відповіла, що у Новій Каховці або у Бериславі. Це поруч. І все одно перенесли до Олешок”, – розповідає Олена Чебукіна.

До Олешок передали справу , адже там можна було забезпечити колегіальний розгляд з трьох суддів, – пояснила прессекретарка суду Ірина Легка.

“На той час багато суддів були на лікарняному чи у щорічних відпустках, у тому числі неукомплектованість суду. Було передано до Білозерського районного суду. Потім, за клопотанням адвоката потерпілої, в тому числі, просив передати до Бериславського, Олешківського суду. Вони підтримали клопотання. І суд вирішив, що для найбільш швидкого і оперативного розгляду можна передати до Олешківського районного суду”.

У клопотанні не було про Олешківський суд, – сказав адвокат Максим Кисельов.

З метою найбільш територіального наближеного суду до Каховки було подано клопотання про визначення підсудності. З невідомих причин справу направили на Олешківський суд. Після цього було подано клопотання про визначення підсудності 25 вересня. Жодного клопотання про передання справи до інших судів немає. На яких правових підставах воно було передано, мені не відомо. Фактично відбувається перешкоджання доступу потерпілої до правосуддя“.

За вимогами кримінального процесуального кодексу клопотання не може бути розглянуте без матеріалів кримінального провадження, і не може бути розподілено автоматично. Чому Олешківський суд не передав клопотання і матеріали справи до апеляційного суду, – не відомо,– пояснила прессекретарка Ірина Легка. Сьогодні справа надійшла до апеляційного суду під час пікету.

О 15.42 Ірина Легка розказала Суспільному, що судове засідання із розгляду питання про передачу кримінального провадження з одного суду до іншого у справі про вбивство у Каховці призначено на 06 січня 2021 року на 13:00 год. 

Що відомо

  • Вранці 1-го січня в Каховці у Володимира Чебукіна стріляв нинішній чоловік його колишньої дружини. Підозрюваний працював у правоохоронних органах. За два дні Володимир Чебукін помер у лікарні від поранень.
  • 4-го січня у Каховці перед районним відділком поліції сталися заворушення. Люди кидали піротехнічні засоби та палили шини, вимагаючи від поліції чесного розслідування вбивства.
  • Тіло вбитого каховчанина не ховали, бо батьки вимагали проведення додаткових експертиз. Попрощалися із Володимиром Чебукіним 9-го січня.
  • Розслідуванням вбивства 26-річного чоловіка займалась група прокурорів Офісу Генерального прокурора України. Наразі Юрій Кашніков випущений під заставу.

джерело