Результат очікуваний, – Іван Вінник про вибухи боєприпасів у Чернігівській області

Народний депутат України, секретар парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони Іван Вінник прокоментував події у Чернігівській області, де в ніч з понеділка на вівторок на 6-му військовому арсеналі Міноборони почали вибухати боєприпаси.  

«Ще рік тому Комітет з питань національної безпеки та оборони Верховної Ради України склав перелік найбільш вразливих арсеналів зберігання боєприпасів ЗСУ.

6-й арсенал в Ічні був другим у цьому переліку! І те, що сьогодні вся країна вчергове дивиться, як вибухають боєприпаси в глибокому тилу, а ворог посміхається над черговим послабленням нашої боєздатності, викликає в мене лють, але в жодному разі не здивування!

Адже коли члени Комітету відвідували Ічню, ми побачили абсолютно неприйнятний стан забезпечення живучості арсеналу, неприйнятні умови збереження та охорони боєприпасів!

Позиція Комітету, з цього питання, та моя особиста залишаються незмінними. Необхідно забезпечити будівництво безпечних підземних сховищ на цих складах.

Комітет, зі свого боку, зробив для цього все: сприяв виділенню коштів, спростив процедуру виготовлення дозвільної документації, тощо. Переконаний, що за дбалого керівництва, до цього часу вже можна було закінчити будівництво цих сховищ.

Однак Генеральний штаб досі очолює Муженко, якого ми вимагали звільнити ще рік тому. Комітет вважає, що саме в зв’язку з недбалим виконанням ним своїх службових обов’язків з забезпечення, збереження та захисту військових складів відбулися означені диверсії.

Тому результат очікуваний. Боєприпаси вибухають, захищених сховищ немає, боєспроможність ЗСУ погіршується…

І я не можу зрозуміти, чому ця ситуація залишається незмінною, коли держава виділяє десятки мільярдів гривень на підтримання обороноздатності країни. Сотні тисяч українських військовослужбовців несуть службу в різних частинах країни, десятки тисяч нацгвардійців, сотні тисяч працівників національної поліції в складі МВС, десятки тисяч прикордонників, співробітники СБУ.

А керівник Генерального штабу не може координувати завдання по тиловому забезпеченню та зберіганню боєприпасів, які вкрай важливі сьогодні для обороноздатності України…», – наголосив Іван Вінник.