Реформа Каховської ЦРЛ. Хто проти змін?

Питання реформування Каховської центральної лікарні неодноразово висвітлювалось на шпальтах місцевих і не тільки газет, у мережі, обговорювалось у соціальних мережах громадськими активістами та пересічними мешканцями. Про те як і коли пройдуть зміни дискутували усі: політики та чиновники різних рівнів та навіть декілька народних депутатів від різних партій. Де ж правда? Коли, а найголовніше – в який спосіб відбудеться реформа? Та навіть більше, де врешті-решт розташується центр Таврійського госпітального округу, у Каховці чи сусідній Новій Каховці?

На початку липня до Каховської районної державної адміністрації надійшов лист від Каховської ЦРЛ із проханням включити питання про реорганізацію медичного закладу у комунальне неприбуткове підприємство.

Фактично, таке саме рішення вже прийнято по Центру первинної медико-санітарної допомоги і процес реформи цього закладу, тобто первинної ланки, майже завершено.

Та нагадаємо, що декількома місяцями раніше ті самі медичні працівники ЦРЛ блокували роботу сесії Каховської районної ради, вийшовши на мітинг на площу біля районного будинку культури імені Фрунзе. Те саме засідання сесії, де мали розглянути питання, яке сьогодні медики просять включити у порядок денний.

«Ми будемо просити районну раду провести позачергову сесію, щоб врешті розглянути це питання», – запевнив голова Каховської районної державної адміністрації Валерій Салтиков.

Чому ж представники лікарні прокинулись лише сьогодні, – пояснює голова Каховської районної ради Тетяна Тертична«Проблема уся в тому, що ми вже запізнилися. 20 червня уряд ухвалив  постанову «Про внесення змін до постанови КМУ № 983 від 6 грудня 2017 року «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості». Ми розраховували на лікарню другого рівня (фактично – центр госпітального округу, – прим.автора). Що нам для цього не вистачає? Два відділення: кардіологія та очне. Для їх створення необхідні певні нюанси, обладнання та реконструкція приміщень. Питання – технічні, але виконувані за умови наявності коштів. Доукомплектування має бути швидким, але ми загубили цей шанс, не потрапивши до вказаної постанови кабміну. Хоча ще до всіх обговорень ми готувались, що все ж таки встигнемо вчасно почати із медиками реформування, прийняли відповідні рішення і передбачили кошти на співфінансування, щоб все дійсно швидко зробити. Все, вийшла постанова і ми туди не увійшли».

Нині окрім втраченого часу, а в результаті чого й коштів, Тертична розповіла й про інші проблеми реформи ЦРЛ. Стара документація на майно, жодним чином не зафіксовані реконструкції призвели до того, що представники лікарні сьогодні мають витратити купу сил та часу на приведення технічної документації у відповідність. Адже, без цих базових документів змінам не бути.

«Звісно ми проголосуємо за це рішення, але всім іншим фактично має займатися не районна рада, а керівник лікарні. До цього працівники лікарні кричали, що реформуються у 2019, а вони вже наступного року мали б почати працювати у нових умовах», – зауважила Тетяна Станіславівна.

Редакція «Таврійських Вістей» наполегливо намагалася отримати коментар від адміністрації Каховської ЦРЛ. Та, на жаль, ці спроби не принесли успіхів.

Ми завжди дотримуємось принципу всебічного висвітлення подій. Проте, за невідомих нам причин, представники лікарні відмовились прокоментувати описану у статті ситуацію, а також те, чому направили листа із зверненням включити в порядок денний райради питання, які ж самі часом раніше блокували.

Проте, у неофіційній розмові із працівниками лікарні ми знайшли пояснення, чому так змінилась позиція працівників ЦРЛ.  

Реакція працівників була пов’язана із тим, що жодного діалогу між ЦРЛ та РДА або ж райрадою не було. Фактично, медики лише чули від районних чиновників погрози про закриття медичної установи та інші залякування.

Та навіть більше, на момент першої спроби розглянути це питання була порушена процедура оприлюднення проекту рішення у законний строк (тобто за 20 днів).

Саме на  цьому акцентували увагу представники лікарні. І, звісно, виходячи із тиску районних можновладців та швидкості спроб «провести» рішення, медики просто очікували якийсь «секретик» у чистому, на перший погляд, проекті рішення.