Проблеми в освіті Любимівської громади виявили на селекторній нараді ОДА

Оптимізація, інклюзія та неповернутий шкільний автобус. Що не так з освітньою галуззю у Любимівській громаді, – обговорювали на селекторній нараді Херсонської ОДА.

На селекторній нараді Херсонської облдержадміністрації 14 червня обговорювалось питання освітньої галузі у Любимівській громаді.

У громаді сформована наближена до оптимальної мережа закладів загальної середньої освіти. По розрахунковій наповнюваності класів – 18 осіб, фактичний показник у громаді становить 18,6 особи.

Однак у Любимівському ЗДПЗСО №2 та Василівській ЗОШ контингент старших класів нижча розрахункової наповнюваності. Заступник голови Херсонської ОДА Андрій Шибаєв наголосив на тому, що така ситуація свідчить про необхідність оптимізації наявної мережі класів.

Крім цього, Андрій Шибаєв звернув увагу Любимівського селищного голови Сергія Коновалова на те, що необхідно нарешті передати шкільний автобус Горностаївській територіальній громаді.

Нагадаємо, що Любимівська громада отримала шкільний автобус для Каїрської школи у рамках програми співфінансування з обласного бюджету. Втім, після того, як село Каїри пішло зі складу Любимівської громади та приєдналось до Горностаївської громади виникло питання передачі шкільного автобуса, яким здійснювався підвіз саме каїрських школярів. Любимівська селищна рада відмовилась передавати автобус та продовжує ігнорувати будь-які звернення з цього приводу.

Також, Шибаєв дав завдання Коновалову нарешті придбати ресурсне обладнання для надання якісних і доступних освітніх послуг для дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивних класах.

У закладах освіти відкрито 3 інклюзивні класи для 3-х дітей з особливими освітніми потребами. Хоча за офіційним обліком, таких дітей у громаді 8. Фактично не розглядалися питання, щодо відкриття класів з інклюзивною формою навчання для трьох дітей з розладами аутичного спектра та для двох дітей із затримкою психічного розвитку, які здобувають освіту за індивідуальною формою навчання.

Виявляється, у закладах недостатньо ресурсного обладнання, для надання якісних і доступних освітніх послуг для таких дітей. Відсутнє обладнання для сенсорної кімнати, ресурсної кімнати, що надає можливість гасити спалахи роздратування, невротичні стани та агресивну поведінку. Не придбано вимірювальних приладів та пристосувань з рельєфними позначками, звукової сигналізації для учня зі зниженим зором, які вже навчаються в інклюзивному класі.

Втім, кошти є. Адже, 3 млн 453 тис. грн отримала Любимівська громада у якості залишків освітньої субвенції. Рішенням сесії Любимівської селищної ради були розподілені таким чином: 250 тис. грн на виплату заробітної плати педагогічним працівникам, 456 тис. грн на придбання меблів, 45 тис. грн на закупку протипожежного обладнання, ще 100 тис. грн – на господарські товари, 140 тис. грн – оргтехніка та електрообладнання, 260 тис. грн – капітальний ремонт харчоблоків.

Станом на 26 травня з цих коштів використано  87,5% (3 млн 22 тис. грн).