Про адмінресурс, підкуп виборців та реакцію конкурентів. Інтерв’ю з лідером виборів Сергієм Козирем

31 жовтня на 184 окрузі на Херсонщині відбулись проміжні вибори народного депутата до Верховної ради України. Про адмінресурс, підкуп виборців та реакцію конкурентів в інтерв’ю Суспільному розказав лідер виборів Сергій Козир.

Чи вважаєте Ви свою перемогу переконливою?

Я вважаю, що так, переконлива. Відсотки самі про це говорять.

Що Ви можете сказати про те, що вам закидали підкуп виборців та використання адмінресурсу?

Який підкуп виборців? Якщо він був, то будь ласка – в правоохоронні органи. Адмінресурс – нехай нададуть перелік пунктів в чому він був. Я пішов у відпустку і просто не дотичен був до роботи цілий місяць. Зараз казати будуть дуже багато, але наша робота – це робота в команді президента. І ми бачимо результат.

Які проєкти залишились незавершені Вами на посаді голови Херсонської облдержадміністрації і чи зможе їх продовжити ваш наступник?

Дуже багато проєктів ми затягли в область і вони на стадії десь будівництва, десь розпочали. І ми будемо їх продовжувати, бо народний депутат – це людина, яка також працює в окрузі. Тому разом з головою ОДА ми продовжимо ті напрацювання, які є. А в подальшому зможемо зробити ще вагоміший внесок у розвиток Херсонської області.

Які першочергові проблеми є на окрузі, де Ви перемогли, і за які Ви навіть не будете братися?

Немає питань, які неможливо вирішити. Перше, що потрібно вирішити для цього округу і, напевне, для всієї області – це питання постачання води. Зараз президентом була анонсована програма «Питна вода України 22-24». Вона буде продовжена. Тому нам обов’язково потрібно до 24 року це питання закрити. Також це питання соціального захисту нашого населення: пенсії для малозабезпечених, пенсіонерів. І найголовніше – це створення робочих місць. Херсонська область – більше сільськогосподарська, тому треба дивитись не в індустріальному розрізі. При правильному розташуванні пріоритетів, Херсонщина може стати першою областю, яка б забезпечувала харчову незалежність нашої країни і була б флагманом у цьому напрямку.

Чому Херсонщина опинилася першою у “червоній” зоні?

По “червоній” зоні – це питання було і ми його анонсували ще у серпні – вересні. Тоді все палало в тимчасово окупованому Криму і переміщувалось до нашої області. Там була постанова, яка відміняла тестування і ми зі свого боку знову ввели тестування. Але ж люди приїздили, хтось до родичів, хтось на відпочинок. І я думаю, що саме через це.

Як від початку проводилася вакцинація в області і чи вплинуло це на ситуацію взагалі?

Рівень вакцинації в області і на початку і зараз – середній по Україні. А зараз люди бачать, що трапилось, яка ситуація. І десь соціальна відповідальність працює і люди йдуть, і вакцинуються. Бо наразі, 97% хворих у лікарнях – це ті, хто не щепився.

Як Ви оцінюєте низьку явку на цих виборах?

Довибори завжди відрізнялися низькою явкою. Можливо, і карантинні обмеження вплинули. Але люди прийшли, проголосували. Коли я їздив по округу, просив, щоб люди приходили на вибори.

Чи була комунікація зі штабами конкурентів і як вони сприйняли Вашу перемогу?

Всі штаби привітали з перемогою. Найближчі конкуренти – “ЄС” – вночі прислали привітання. Я їх теж підтримав. Всім потрібно працювати у напрямку розвитку області.

Що відомо про Сергія Козиря

Біографія

Сергій Козир народився 1984 року в Донецьку. 2007-го закінчив Донецький національний технічний університет за напрямом “Розробка родовищ корисних копалин”, 2009-го – Донецький національний технічний університет за спеціальністю “Фінанси”. 2014 року здобув ступінь бакалавра з правознавства у Донецькому національному університеті.

Трудову діяльність розпочав 2005 року на посаді гірничого майстра підземної дільниці вентиляції та техніки безпеки “Шахтоуправління “Трудівське” ДП “Донецька вугільна енергетична компанія”. 2005-2019 років працював на різних посадах у державних і приватних підприємствах вугільної галузі.

З вересня 2019-го – заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації. З грудня 2020 року – т. в. о. голови Херсонської ОДА. 1 березня 2021 року Президент призначив його головою облдержадміністрації.

Політична діяльність

На проміжні вибори по округу № 184 кандидатом у нардепи Сергія Козиря висунула політична партія “Слуга народу”, членом якої він є.

Статки та активи

Сергій Козир задекларував 5 квартир. Одна у Павлограді площею 28,8 м кв належить йому особисто, решта – 32,2 м кв у Павлограді, 45 м кв та 64,17 м кв у Донецьку та 91.9 м кв у Києві належать його дружині. Ще у Донецьку є будинок 44, 2 м кв, який задекларований як зареєстроване місце проживання і кімната у 10 м кв у Херсоні як місце реєстрації. Крім того Сергій Козир має у користуванні земельну ділянку у Донецьку площею 527 м кв та по одному з дружиною гаражу.

Автомобіль є тільки у його дружини. Це – Chevrolet Lacetti 2006 року випуску вартістю 122 435 гривень.

Сукупний доход сім’ї становить понад 777 000 гривень, з них майже 656 тисяч – це заробітна плата Козиря і понад 121 тисяча – аліменти, які отримала його дружина.

Передвиборна програма

У програмі кандидат Сергій Козир чітко прописав, що зробить для округу, якщо стане нардепом.

Тут і ремонт доріг із зазначенням, які саме шляхи будуть зроблені, будівництво лікарні у Таврійську, відновлення перевалочних портових пунктів у Великій Лепетисі, Бериславі та Нововоронцовці, створення індустріальних парків у містах Нова Каховка, Берислав, Таврійськ. Згадав він і про очисні споруди у Бериславі та налагодження пасажирських перевезень у Горностаївському районі. Все це входить до функцій голови облдержадміністрації.

джерело