Порушення балансу на лінії розмежування: Іван Вінник відреагував на активізацію ворога

Беззуба реакція на дії Росії не дозволить Україні зберегти хоча б той баланс, який тривав в зоні конфлікту впродовж останніх місяців. Тому від Адміністрації президента, зокрема, й очільника країни Володимира Зеленського, має бути чітка позиція щодо останніх подій на Донбасі.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив секретар комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник.

«Є певне глибинне нерозуміння процесів, що відбуваються. Нагадаю, що на Донбасі триває російська збройна агресія, яку реалізують російські окупаційні війська», – наголошує Іван Вінник.

Якщо в АП вважають, що Росія частково втратила контроль над найманцями, то президент України Володимир Зеленський має віддати терміновий наказ звільнити території і встановити контроль над адміністративним кордом, зазначає секретар комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони.

«На мою думку, треба або наполягати на тому, що російська окупаційна адміністрація контролює Донецьку і Луганську області через війська, найманців.  А відтак ми наполягатимемо на введені санкцій проти Росії. Або ж заява Володимира Зеленського буде розцінена як певне адвокатування», – переконаний Іван Вінник.

Секретар комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони пояснює: заява Президента України Володимира Зеленського може розцінюватися дуже неоднозначно.

«Враження, що Росія, неначе, відсутня на Донбасі чи не контролює територію, своїх військових, не спонсорує найманців. Знову міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров буде розповідати про внутрішні конфлікти України. Підставою для цього стане контекст нещодавньої заяви Президента України», – додає Іван Вінник.

Росіяни обов’язково рухатимуться далі, розпалюючи конфлікт, прогнозує секретар комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони.

«Беззуба реакція не дозволить Україні взяти під контроль хоча б той баланс, який зберігався впродовж останніх місяців. Стратегічно, ми не мали таких великих втрат, як нині вночі», – зазначає Іван Вінник.

Нагадаємо, сьогодні вночі ситуація у зоні ООС загострилась – бойовики, порушивши Мінські домовленості, атакували українські підрозділи у районі Новолуганського із застосуванням артилерії. Два військовослужбовці загинули, ще сім – отримали поранення.

джерело