Поліцейські Херсонщини виявили близько 4 тисяч порушень карантинних вимог «червоної зони»

За рішенням Державної комісії ТЕБ та НС на цьому тижні на Херсонщині почав діяти «жовтий» рівень епідемічної небезпеки з новими посиленими умовами. Поліція Херсонщини продовжує перевіряти дотримання карантинних вимог громадянами, а також суб’єктами господарювання та пасажироперевізниками задля запобігання подальшого сплеску розповсюдження вірусу COVID-19, інформує відділ комунікації поліції області.

Як повідомив заступник начальника ГУНП у Херсонській області Денис Захарченко, за період перебування Херсонщини в «червоній» зоні адаптивного карантину поліцейські провели майже 55 тисяч перевірок суб’єктів господарювання. Так, в області понад 200 разів були перевірені торгівельно-розважальні центри, близько 10 тисяч разів – заклади громадського харчування, 21 тисячу – установи промислової торгівлі та побутового обслуговування, майже 6 тисяч одиниць пасажирського транспорту, а також понад 700 разів – спортзали.

За виявленими фактами порушень встановлених протиепідемічних  вимог поліцейські склали майже 4 тисячі адміністративних матеріалів, з яких 240 протоколів за ч.1 ст.44-3 КУпАП, за що передбачено штраф від 17 до 34 тисяч гривень і на посадових осіб – 34  до 170 тисяч гривень. Громадянам, які категорично відмовлялися одягати захисні маски в громадських приміщеннях та у транспорті, поліцейські винесли понад 3700 постанов, за що передбачений штраф у розмірі від 170 до 255 гривень. Також за перебування у закладах без COVID-сертифікатів поліцейські склали 16 протоколів.

Поліція Херсонщини закликає жителів області пам’ятати, що здоров’я всіх залежить від правосвідомості кожного. Ні в якому разі не користуйтесь послугами осіб, які реалізують підроблені сертифікати про вакцинацію та довідки про проходження тестування на COVID-19! Натомість, терміново повідомляйте про ці факти за номером «102». Інформуємо, що як видача, так і використання підроблених документів є кримінальним правопорушенням. Згідно з ч. 1 ст.3 58 Кримінального кодексу України підроблення документу карається штрафом до 17 тисяч гривень або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. В свою чергу ч. 4 ст. 358 ККУ передбачає, що використання завідомо підробленого документа карається штрафом до 850 гривень або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.