Питання про перехід Херсонщини до «червоного» рівня епіднебезпеки розглянуть 12-13 жовтня

На Херсонщині з робочою поїздкою 9 жовтня перебував міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Візит пов’язаний зі значним поширення в області COVID-19, інформує Херсонська ОДА.

Під час спілкування з журналістами очільник МОЗ розповів, що не відкидає сценарій з переходом Херсонщини до «червоного» рівня епіднебезпеки. Однак остаточну крапку в цьому питанні має поставити Державна комісія з питань ТЕБ та НС. Орієнтовно її планують зібрати 12-13 жовтня. 

Також на Херсонщині міністр відвідав декілька медичних закладів, а також центрів масової вакцинації. 

«Ключова річ, яку побачив в одній лікарні, – повністю зайняте реанімаційне відділення, але жодного вакцинованого серед пацієнтів немає. Зараз ми маємо ефективний спосіб запобігти тяжкому або середньому перебігу хвороби – вакцинація. Потрібно розуміти, що ризик захворіти значно страшніше, аніж можливі побічні ефекти після вакцинації, які в більшості випадків минають через добу. Антивакцинаторські погляди дуже швидко змінюються, коли справа доходить до апаратів ШВЛ», — розповів Віктор Ляшко. 

Також на переконання очільника МОЗ, сьогодні Україна може робити понад мільйон щеплень щотижня. За прикладом країн ЄС, високий рівень вакцинації населення дозволить послабити карантинні обмеження. Для цього є достатня кількість вакцини, а також спроможність медичної системи. Однак потрібне ще й бажання населення. 

«Нам подобаються черги в пункти щеплень, нам не подобаються черги з “швидких” до ковідних відділень», — резюмував Віктор Ляшко.