Підсумки другого дня інвестфоруму «Південна стратегія розвитку»

11 червня в с. Стрілкове Генічеського району завершився дводенний І Міжнародний інвестиційний форум «Південна стратегія розвитку». Захід проходив під патронатом президента Володимира Зеленського та голів Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької та Донецької обласних державних адміністрацій. У форумі взяли участь 168 голів громад, понад 400 гостей та волонтерів, 30 професійних спікерів, представників 5 міністерств.

Сьогодні організатори підбили підсумки другого дня інвестфоруму.

«Вчора завершився дводенний форум «Південна стратегія розвитку». Ділимося основними подіями другого дня, під час якого відбувалося обговорення питань економічної безпеки та міжнародного співробітництва у Причорномор’ї та Приазов’ї.

Мер Нової Каховки Володимир Коваленко зачитав спільне комюніке представників місцевого самоврядування Півдня України. У документі наголошується на подальшій єдності громад від Маріуполя до Ізмаїла та співпраці органів місцевого самоврядування Херсонської, Миколаївської, Одеської, Запорізької та Донецької областей для соціально-економічної розбудови Причорномор’я та Приазов’я.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова під час виступу зауважила, що для Херсонщини запуск Кримської Платформи є стратегічно важливим. На її думку, коли увага до Криму збільшується, то увага до регіону, який межує з Кримом, також автоматично збільшується. І вже за деякий час реалізація конкретних проєктів на Півдні стане можливою.

Постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич наголосив на важливості питання Криму на Форумі «Південна стратегія розвитку». Він вважає, що розвиток Півдня йтиме нерозривно з розвитком тимчасово окупованої АР Крим. Бо одним з інструментів стратегії реінтеграції та деокупації Криму є соціально-економічний розвиток територіальних громад Півдня, зокрема Херсонщини, які знаходяться на адмінмежі з Кримом.

Український лікар-кардіохірург, директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров підкреслив, що потрібно говорити про економічний складник сучасної медицини на Півдні. Зокрема про готовність створити Південноукраїнський центр трансплантології в Херсоні, який дозволить рятувати життя мешканців Херсона, Херсонської області та інших південних регіонів, а також жителів із тимчасово окупованої території АР Крим.

Перший заступник міністра з питань реінтеграції ТОТ Ростислав Замлинський наголосив, що від тимчасової окупації Криму постраждали всі українці. Тому сьогодні реінтеграція — це насамперед про людей, про повернення ментальності. Після того як відбудеться реінтеграція людей, які проживають у тимчасово окупованій АР Крим та місті Севастополі, стане можливою деокупація українських територій. Він зауважив, що успіх України — це найголовніша зброя в боротьбі з агресією Російської федерації.

Народна депутатка України, членкиня міжфракційного об’єднання «Кримська платформа» Єлизавета Ясько впевнена, що південні регіони треба розвивати та робити з них “степовий економічний успіх”, бо успіх — це також зброя, яка забезпечить безпеку та розвиток Півдня.

Надзвичайний посол Румунії в Україні звернув увагу на безпекові виклики, які постали перед Україною в Чорному та Азовському морях, та необхідність міжнародного права стати нормою в цьому регіоні. Бо питання Криму — це питання міжнародне.

Ми вдячні всім спікерам, учасникам та волонтерам, які долучилися до творення нашої історії. Розвиток Півдня — від Маріуполя до Ізмаїла лише розпочинається».

джерело