Підприємство «Таврія» вирішило змінити модель виноградарства

Про зміну моделі виноградарства заявило новокаховське ПрАТ «Дім марочних коньяків «Таврія». Тут вирішили залучати приватних виноградарів, які вирощуватимуть виноград на замовлення підприємства без використання промислової обробки.

– Сьогодні в Україні діє багато невеликих аграрних господарств, які дбайливо, з великим теплом обробляють виноград, піклуючись про кожний кущ. Використання подібної моделі партнерства гарантує нам наявність винограду, необхідного для створення наших напоїв. А невеликі виноградники, в свою чергу, отримують в нашій особі надійного покупця і партнера», – пояснив генеральний директор ДМК «Таврія» Андрій Сердюк.

Представники підприємства кажуть, що в Європі така модель добре себе зарекомендувала, оскільки передбачає більш дбайливу роботу з лозою і ручне збирання врожаю.

«Таврія», зі свого боку, надаватиме партнерам: підтримку досвідчених агрономів, консультації авторитетних європейських виноградарів, контролюватиме якість і буде викупляти вирощений урожай винограду. Рішення про перехід на contract growing (підрядне землеробство, – прим. автора) прийнято внаслідок значного зростання продажів крафтових та марочних коньяків – у першому кварталі 2020 року продажі цієї продукції виросли у нас в два рази в порівнянні з аналогічним періодом 2019», – йдеться у повідомленні ДМК «Таврія».

Нагадаємо, що вперше про намір підприємства відмовитись від вирощування винограду і скорочення біля ста працівників заявили на закритій сесії Новокаховської міськради 9 квітня. Зараз «Таврія» орендує більше 1 тис. га земель під виноградниками на території Дніпрянського і Райського старостатів Новокаховської ОТГ.

джерело