Перспективи туристичного кластеру «Соляна дорога» обговорили під час онлайн-конференції

Про заходи, які вдалося провести цього року та плани на наступний рік говорили під час проведення онлайн-конференції «Діяльність управляючої компанії туристичного кластеру «Соляна дорога», травень-грудень 2021 р», яка відбулася минулого понеділка.  

Учасниками конференції стали керівник Агенції регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад Павло Ярмій, голова Каховської районної ради Валерій Брусенський, представники територіальних громад та НПП «Нижньодніпровський».

Павло Ярмій нагадав про цілі створення кластеру і розповів про події, які сталися після підписання очільниками громад Каховського і Бериславського районів меморандуму про участь у «Соляній дорозі» на VII Туристичному конгресі.

За цей час кластер був презентований на форумах на Арабатській Стрілці й Одесі, на зустрічі з головою Державного агентства розвитку туризму Мар’яною Олеськів в Миколаєві, виставці «ТурЕСКО» у Львові, міжнародній конференції з розвитку територій у Молдові. Також розроблені 10 туристичних маршрутів, проведені тренінги з розвитку туризму, круглий стіл «Шляхи розвитку економіки громад» в рамках районного фестивалю «Чумак Фест». На останньому тодішній голова Херсонської ОДА Сергій Козир ініціював створення робочої групи з формування локальної стратегії ефективного розвитку підприємництва та економічного розвитку громад кластерного типу в Каховському районі.

В 2022 р. заплановано створити Асоціацію інвестиційно та туристично привабливих громад «Соляна дорога», завершити створення управляючої компанії, щоб нарешті презентувати перший в Україні туристичний кластер на VIII Туристичному конгресі в Новій Каховці.

Представники громад висловили деякі пропозиції щодо розвитку співпраці місцевої влади і бізнесу. Після їх обговорення учасники конференції домовилися провести чергову зустріч на початку 2022 року.