Перший урожай найдорожчої спеції у світі зібрали в Херсонській області

У селі Любимівка Херсонської області місцеві фермери зібрали перший урожай найдорожчої спеції у світі – шафрану.

Вирощуванням прянощів на своїй ділянці займається житель Херсонської області, бізнесмен зі Швеції Йохан Боден разом із дружиною. Саме він завіз в Україну посадковий матеріал і почав вирощувати його на своєму городі.

Фермери розповіли, що експеримент із вирощування шафрану в Херсонській області обійшовся їхній родині не дешево. За кожен кілограм посадкового матеріалу у вигляді цибулин довелося заплатити по 4-5 євро (124-155 грн). Однак, шафранові крокуси підтвердили свою рентабельність – заробіток на квітах окупив вкладені витрати з лишком. Грам уже висушених і готових до використання тичинок коштує від 1,5 до 2,5 тисяч євро (від 46,7 до 77,9 тисяч грн за грам).

За словами аграрних новаторів, ця іранська спеція має хороший попит в країнах Європи. Як виявилося, шафран відмінно прижився на херсонській землі.

Цікаво, що на відміну від багатьох сільськогосподарських культур, шафран розквітає з першими заморозками. Тобто до збирання врожаю приступають, коли всі інші земельні роботи вже закінчені.

Дуже важливо зібрати саме квітки, проте, як пряність використовуються не пелюстки, а червоні тичинки всередині суцвіть. За приблизними підрахунками, з 25 квіток збирається лише 1 грам спецій, адже тут важливі саме невеликі червоні тичинки, які знаходяться в рослині. Після відділення тичинок їх висушують. Примітно, що висушені спеції можуть зберігатися до ста років.

джерело