Отримання допуску на право роботи, пов’язаної з пестицидами і агрохімікатами

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області нагадує особам, діяльність яких пов’язана із транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та їх торгівлею, про необхідність одержання допуску (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами.

Суб’єкти господарювання повинні допускати до робіт тільки осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видається щороку (ст.18 Закону України «Про захист рослин», ст. 11 Закону України «Про пестициди та агрохімікати»).

Порядок одержання такого допуску визначається Постановою КМУ від 18 вересня 1995 р. № 746. Підставою для видачі допуску є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання робіт із пестицидами і агрохімікатами та медична книжка з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за станом здоров’я.

Сільгосппідприємства, організації (установи), фізичні особи-підприємці та громадяни для отримання допуску, посвідчення повинні подати до Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області заяву у дозвільній формі з переліком осіб, яки повинні пройти навчання.

Підставою для отримання допуску є наявність посвідчення про проходження навчання та копія медичної книжки згідно з формою, що визначено Постановою КМУ України № 746 від 18 вересня 1995 року.

Управління фітосанітарної безпеки нагадує, що порушення законодавства у сфері захисту рослин особами, винними у непроходженні спеціальної підготовки та неотриманні відповідного допуску та посвідчення на право проведення робіт, пов’язаних з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею засобами захисту рослин, тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову відповідальність згідно із Законом України «Про захист рослин».

Більш детальну інформацію можна отримати, звернувшись до відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області за телефоном: 0552 263613, або за адресою: м. Херсон, вул. Старообрядницька, 34.

Щодо навчання для отримання допусків на право роботи з пестицидами також можна звератися до фітосанітарних інспекторів, які обслуговують Каховський район:

  • Пенязєва Ольга Артурівна, тел. 0997769274 (Зеленопідська, Тавричанська, Каховська, Таврійська, Новокаховська, Любимівська громади);
  • Черничко Петро Олександрович, тел 0664589945 (Костянтинівська та Горностаївська громади);
  • Щур Галина Юхимівна, тел. 0667813390 (Хрестівська, Асканія Нова, Чаплинська, Присиваська громади);
  • Шевченко Володимир Миколайович, тел. 0953167088 (Великолепетиська, Рубанівська громади);
  • Богач Олександр Петрович, тел. 0997822688 (Верхньорогачицька громада).

джерело