Очільник поліції Херсонщини запропонував посилити заходи для запобігання подальшої загибелі червонокнижних птахів

7 квітня під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, начальник обласного главку поліції Олександр Прокудін звернувся до регіональної комісії ТЕБ та НС та запропонував ввести низку певних заходів для запобігання подальшої загибелі червонокнижних птахів на території біосферного заповідника «Асканія-Нова». Про це повідомляє відділ комунікації поліції Херсонської області.

Зокрема, керівник обласної поліції висловив наступні пропозиції, які і були підтримані членами комісії:

– ввести особливий режим навколо заповідної зони біосферного заповідника «Асканія-Нова» та визначити карантинну зону;

– забезпечити несення служби працівниками поліції на визначених постах та забезпечити безпеку співробітників контролюючих органів під час здійснення ними своїх функціональних обов’язків;

– визначити механізм реалізації рішення облдержадміністрації про заборону використання пестицидів на основі бродіфакуму на визначених територіях;

– зобов’язати суб’єктів господарювання прибрати з полів отруєне зерно або у крайньому випадку зробити перекультивацію полів, забруднених пестицидами.

Нагадаємо, що, починаючи з січня поточного року і до теперішнього часу, в Каховському районі на території біосферного заповідника «Асканія-Нова» та полях сільгосппризначення  загинуло 2236 птахів, з яких 850 – занесені до Червоної Книги України. Загальна сума збитків складає майже 10 мільйонів гривень. За даними фактами відкриті 13 кримінальних проваджень за ч.2 ст. 239 КК України (Забруднення або псування земель) та за ч. 2 ст. 367 КК (Службова недбалість) щодо неналежного виконання своїх посадових обов’язків працівниками контролюючих органів в Херсонській області.