Обрано кращі проекти розвитку на Херсонщині для фінансування

Нещодавно відбулось засідання ради обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області. Кращі проекти обрано – фінансуванню бути.

Загалом на конкурс подано 21 проект загальною вартістю 2 млн 574 тис. гривень.

Обов’язковою умовою конкурсу було також співфінансування проектів з відповідних місцевих бюджетів. Таким чином усі представлені проекти були підтримані радою конкурсу.

Вирішать проблеми водопостачання

Всі проекти стосувались загальних проблем для громад населених пунктів. Шість проектів про водопостачання – монтаж, ремонт або відновлення водопровідних мереж.

У селі Старосілля Великоолександрівського району, дбають про енергоощадження і не задоволені умовами використання природних ресурсів. Тому потрібна реконструкція водоводу.

Відсутність ремонту впродовж 50 років і вкрай високий рівень зношеності водоводу у Дивненській сільській раді Новотроїцького району призвів до соціальної напруги, що склалася внаслідок санітарно – епідеміологічної безпеки селян.

Ті ж проблеми у мешканців села Нововасилівка та Новодмитрівка Великоолександрівського району.

Реконструкція систем опалення та приміщень

Інгулецька сільрада Білозерського району потребує коштів для монтажу системи опалення сільського Будинку культури.

Капітального ремонту свого сільського клубу через брак коштів вже довго очікують в селах Мирне Олешківського району та Олександрівка Новотроїцького району.

Цілий ряд проектів спрямовані на поліпшення умов в сільських медичних та дитячих закладах.

120 вихованців дошкільного навчального закладу Берислава потребують створення належних санітарно-гігієнічних умов для харчування.

Близько 80 тис. грн не вистачає на рішення подібної проблеми в селі Подове Новотроїцького району та майже 100 тис. для ремонту харчоблоку Киселівського ясел-саду «Сонечко» Білозерського району.

Треба замінити вікна на енергоощадні, утеплити стелю та стіни амбулаторії сімейної медицини села Миролюбівка Білозерського району.

Нове обладнання, нові дороги

Обладнання для стоматологічного кабінету треба амбулаторії смт Асканія – Нова.

Підтримано 5 проектів про сільські спортивні заклади. Ремонт Новотроїцької дитячо-спортивної школи, ремонт спортивної зали Гаврилівської загальноосвітньої школи та Миколаївського навчально-виховного корпусу. Спорудження вуличного спортивного майданчика для мешканців села Чорнобаївка Білозерського району.

Селу Інжирне Наддніпрянської селищної ради міста Херсона треба 200 тис. грн. на ремонт під’їзної дороги. З яких половину вони запросили з обласного бюджету.

Погляд у майбутнє

Було подано і низку досить не типових проектів.

Новокаховська міська рада просить 90 тисяч співфінансування на програму «Сміття розділяй – рідне місто розвивай».

На посилення використання інформаційних технологій в навчально-виховному процесі, а саме – впровадження електронного щоденника треба навчальним закладам міста Каховка.

Усі проекти були підтримані.