Обласні чиновники відвідали лікарню у Каховці

Обласне керівництво відвідало лікарню в Каховці. Реконструйоване відділення так і не запущено в роботу, киснева станція працює вже третій тиждень, а також «знайшлися» 700 тисяч, які, як виявилось, не губили. Детальніше, – читайте у статті.

З черговою інспекцією представники Херсонської ОДА та Департаменту охорони здоров’я відвідали відділення невідкладних станів Каховської центральної міської лікарні у п’ятницю, 7 травня.

Також очільник ХОДА Сергій Козир перевірив роботу кисневої станції.

Нагадаємо, що Каховська центральна міська лікарня має 115 ліжок для хворих на COVID-19, з підведеною мережею подачі кисню.

Киснева станція запрацювала ще 26 квітня та після цього вже «інспектувалася» заступником голови ХОДА Андрієм Шибаєвим.

Та навіть більше, 30 квітня Шибаєв разом із журналістами перевіряв і відділення невідкладних станів, що було реконструйовано в рамках Програми Президента «Велике будівництво».

Втім, чисельні перевірки пройшли, усі нібито задоволенні виконанням робіт у медичному закладі, а відділення, що має приймати пацієнтів по швидкій і досі не працює. Директорка каховської лікарні Олена Мазур говорить про те, що не отримала документацію від облдержадміністрації, а тому не має права запустити відділення в роботу.

Крім цього, під час інспекції виявилось, що не все обладнання знаходиться у відділені, а також є недоробки в деяких місцях: відсутні двері та облицювання. Нагадаємо, вартість проєкті 7,5 млн грн.

Також здивували вивіски російською мовою.

Та особливу дискусію викликала невеличка частина приміщення дотична до приймального відділення. Минулого разу, коли очільник Херсонщини Сергій Козир відвідував лікарню він звертав увагу на те, що адміністрація медичного закладу могла б власними силами відремонтувати цю частину.

Втім, після цієї зустрічі депутат Херсонської облради та ексочільник Каховської райдержадміністрації Валерій Салтиков опублікував інформацію про те, що на будівництві цього об’єкту зникли 750 тисяч гривень. Декілька тижнів він шукав винних у крадіжці грошей з будівництва…

Та виявилось все банально. Ці квадратні метри не були передбачені проєктом реконструкції, а гроші, про які йде мова, були виділені депутатами колишньої Каховської райради на ремонт в лікарні наприкінці календарного року. Тобто сьогодні гроші фактично зависли на рахунках. Адже нова Каховська райрада і досі не має власного рахунку, на які б повернулись усі бюджетні кошти, що належали старій раді.

Тож, строків запуску відділення, яке почали реконструювати ще влітку 2020 року за часів колишнього голови Херсонської ОДА Юрія Гусєва і досі не має.