Новокаховський парк — не місце для будівництва центру олімпійських видів спорту?

Місцеві активісти стверджують, що в зоні охоронюваного ландшафту заборонено проводити подібні будівельні роботи.

“Ці люди вчиняють проти нас злочин”, — заявив секретар Новокаховської міської ради Олександр Лук’яненко під час сесії міськради 7 лютого. Його обурення викликали дії місцевих активістів Новокаховського товариства охорони культурної спадщини, які виступають проти будівництва Центру олімпійських видів спорту “Н20 Нова Каховка” в парковій прибережній зоні по проспекту Дніпровському, 18-а.

— Мені особисто прикро, що в місті з’явилися люди, які почали активно працювати проти реалізації цього проекту. У них нема ані слова правди. Але попри всі їх дії доручення, що дав мені міський голова Володимир Коваленко я виконаю і ми проект “Н20 Нова Каховка” неодмінно реалізуємо, — пообіцяв Олександр Лук’яненко.

Обурений діями активістів і міський голова, який принагідно нагадав про придуманий і реалізований ними проект “кам’яних вишиванок”. “Ми що, не пишаємося цими “вишиванками”? У нас же діє ціла відповідна програма! А вони один будинок з орнаментами Григорія Довженка підфарбували і все. А тепер вчиняють таке. Я дивуюся, що робиться з суспільством”, — заявив Володимир Коваленко.

Як стверджує голова Новокаховського товариства охорони культурної спадщини Тетяна Євсєєва, вона не проти будівництва Центру олімпійських видів спорту.

— Проблема в тому, що його не можна будувати в тому місці, де запланувало керівництво міста. Адже парк є зоною охоронюваного ландшафту, де можна будувати лише паркові споруди за погодження з органами охорони культурної спадщини. Проте це не єдиний випадок, коли міськрада планує або погоджує будівництво в парковій зоні. Зокрема, є такі наміри в районі колишнього пляжу “Дружба” і готелю “Нова Каховка”, — розповіла Тетяна Євсєєва.

На останній сесії Новокаховська міськрада затвердила текст Договору підряду на виконання проектних робіт для обслуговування будівлі Центру олімпійських видів спорту “Н20”. Для його будівництва вже виділено майже 13 гектарів землі. Центр складатиметься з двоповерхової будівлі з двома критими басейнами площею 24х21 м. і 12х4 м., а також басейном-пляжем загальною площею 1370 кв. м. з відкритою ванною, літнім кафе, літньою сценою з трибунами, а також універсальною ігровою залою з трибунами і двома закритими тренувальними універсальними залами. Передбачається, що в цьому центрі працюватиме 62 особи, включаючи 30 тренерів з плавання, волейболу, тенісу, стрільбі з лука та інших видів спорту.

Будівництвом і роботою центру займається спеціально створене комунальне підприємство “Акваспорт”, директором якого є Оксана Лисенко — сестра дружини секретаря Новокаховської міськради Олександра Лук’яненка.

джерело