Новокаховський медцентр «Богдан» позивається до міськвиконкому

Медцентр «Богдан» позивається до Новокаховського виконкому щодо умисного ухилення від укладання договору оренди земельної ділянки під колишнім терапевтичним корпусом на вул. Героїв України, який з 2019 р. є власністю медичного центру.

МЦ «Богдан» 26 січня подав судовий позов про визнання протиправними діянь суб’єктів владних повноважень, зобов’язання вчинити певні дії, що стосується умисного ухилення виконавчого комітету Новокаховськоі міської ради від укладання договору оренди земельної ділянки під терапевтичним корпусом, який медцентр придбав на Прозоро в серпні 2019 р.

Про це у Фейсбуці написала директор «Богдану», депутат Новокаховської міськради Ірена Лепень.

«Просимо суд визнати неправомірною бездіяльність Виконавчого комітету щодо неукладання договору оренди земельної ділянки загальною площею 1962,7 кв .м, що розташована за адресою: вулиця Героїв України, б. 33-Г, м. Нова Каховка на земельній ділянці площею 0,2554 га, кадастровий номер земельної ділянки – 6510700000:01:001:1526, яка є комунальною власністю Новокаховської міської ради в оренду на умовах, в строки та в порядку передбачені діючим законодавством та зобов’язати Відповідача винести на розгляд сесії Новокаховської міської ради проект рішення про передачу земельної ділянки загальною площею 1962,7 кв. м, що розташована за адресою: вулиця Героїв України, б. 33-Г, м. Нова Каховка на земельній ділянці площею 0,2554 га, кадастровий номер земельної ділянки – 6510700000:01:001:1526, яка є комунальною власністю Новокаховської міської ради в оренду з дотриманням обмежень встановлених землевпорядною документацією», — йдеться у судовому позові.

— Ця історія розпочалася 15 січня 2020 року, коли я, як керівник ТОВ «Санітарно-медична частина Медичний центр «Богдан», подала заяву до міської ради про надання в оренду земельної ділянки під будівлею терапевтичного корпусу терміном на 25 років, — пояснює Ірена Лепень.  

— Місяць потому, 20 лютого, надішла відповідь за підписом тодішнього першого заступника мера Леоніда Чурсинова. Він повідомив, що комісія з розгляду питань, що стосуються земельних відносин на території м. Нова Каховка, погодила оформлення договору оренди на 3 роки. Але проєкт договору нам надали лише у травні, та й то лише після нашого звернення.

Каменем спотикання стали обмеження у використанні земельної ділянки, з якими ми ніяк не могли погодитися. Після кількох місяців листування з чиновниками у жовтні 2020 року ми нарешті отримали відповідь за підписом того ж таки Чурсинова про те, що питання буде винесене на розгляд міської сесії.

На дворі вже 2022-й, проте до розгляду нашого питання справа, як бачите, так і не дійшла.

Втім, це стало зрозумілим ще минулого року, тому я подала заяву на викуп земельної ділянки. На жаль, сесія міськради відповідний проєкт рішення не підтримала.

Отже, як розцінювати позицію виконкому, який, вочевидь, не виявляє бажання укласти договір оренди земельної ділянки під власністю, яка належить медцентру «Богдан»? І що нам робити, щоб змусити міську владу виконати вимоги чинного законодавства? Будемо відстоювати свої права в суді, — каже Ірена Лепень.

Додамо, що в разі оренди або продажу земельної ділянки під будівлею колишнього терапевтичного корпусу міський бюджет отримав би значні кошти. Та схоже, що новокаховські можновладці вважають, що нашій громаді ці кошти не потрібні…