Новокаховські лікарі працюють на межі фізичних можливостей

Основною темою апаратної наради 19 жовтня в Новокаховській міськраді стала ситуація навколо захворюваності на COVID-19, інформує офіційна сторінка Новокаховської тергромади.

У міськлікарні зі 170 ліжок зайнято 156, з них 120 хворих на короновірусну хворобу, 36 — на пневмонію, повідомила гендиректорка ЦМЛ Наталія Гончарова.  

Також вона наголосила на тому, що згідно наказу Департаменту охорони здоров’я, на стаціонарне лікування приймаються тільки пацієнти з ПЛР-тестами, які підтверджують захворювання на COVID-19. Експрес-тести не є підставою для госпіталізації.

Постачання кисню для хворих — також нагальна проблема. Наталія Гончарова повідомила, що укладено договори з кількома підприємствами на заправку балонів, однак постійно постає питання їх транспортування. Також керівник міськлікарні зауважила, що 13 жовтня рішенням Херсонської обласної ради було ухвалено виділення коштів на придбання нової кисневої станції.

Станом на 19 жовтня центром вакцинації зроблено 25663 вакцини від COVID-19, з них 15230 — перше щеплення, а 10433 людини пройшли повний курс вакцинації, проінформувала гендиректорка ЦПМСД Олена Ходорковська. Мобільні бригади здійснюють виїзди на підприємства та в населені пункти сільської місцевості, щоб розвантажити прийом в центрі вакцинації, однак ситуація залишається вкрай напруженою через кількість бажаючих зробити щеплення.

«Лікарі первинної ланки ледь витримують навантаження, адже разом з прийомом хворих, нині вони відповідальні за видачу сертифікатів про щеплення, електронних рецептів, електронних лікарняних тощо. На все це просто фізично бракує часу, доводиться затримуватись після роботи. Від надмірного навантаження та епідемічної обстановки в цілому багато медиків хворіють» — повідомила Олена Ходорковська.

Начальник управління освіти Лілія Микитенко доповіла, що в повному обсязі працюють Маслівська, Корсунська школи, школа №3 та академічний ліцей «Спектр». У в цих закладах освіти вакциновано 100% працівників, що дає їм право працювати у звичному режимі. Всі решта шкіл переведені на дистанційне навчання, окрім 1-4 та 11 класів.