Новокаховська міська рада «оптимізувала» школу №4

Новокаховська школа №4 припинила своє існування як юридична особа — її реорганізовано шляхом приєднання до техніко-економічного ліцею. Таке рішення ухвалила Новокаховська міська рада на останній, 81-й позачерговій сесії.

Реорганізація проведена за поданням відділу освіти, «з метою створення оптимальної освітньої мережі, необхідних умов для надання учням якісної освіти, забезпечення доступності та якості освіти» і таке інше.

Начальник відділу освіти Лілія Микитенко наголосила на тому, що для вчителів і учнів нічого не зміниться — просто відтепер перші працюватимуть, а другі навчатимуться не в школі, а в ліцеї.

Прокоментував рішення і міський голова Володимир Коваленко.

«Кількість учнів в нашому місті зменшується. Це загальна проблема. І уже два роки ми, по суті, розуміли, що такої кількості шкіл нам не потрібно.

З іншого боку, законодавча норма вимагає від нас створення профільної школи. Тому четверта школа з тими 4-8 класами, які в ній є, юридично тепер буде в складі техніко-економічного ліцею.

А старші класи, ліцеїсти, вони вже і в минулому році навчалися на третьому поверсі цієї школи.

Зараз ремонтні роботи розпочнуться на другому поверсі. З часом, згідно закону, це стане відповідною школою, де будуть навчатися старшокласники нашого міста», — пояснив він.

За словами Коваленка, учні 4-8 класів після завершення поточного навчального року зможуть залишитися в ліцеї, або перейти в інші школи.

«Утримання напівпустих шкіл законом не передбачено, на це держава не виділятиме кошти.

Тому не ставлячи батьків і учнів у ситуацію, коли треба бігти негайно і шукати школу, ми третій рік займаємося цією проблемою. Четверта школа потихеньку трансформується, без стресових ситуацій.

Ми декілька питань вирішуємо: школа зберігається, діти на місці, де вчилися, зберігаються, педагоги зберігаються, і в подальшому, на стадії завершення, ми виконуємо норму закону про створення профільної школи», — підкреслив мер.

Нагадаємо, що на базі колишньої школи №4 передбачено створення профільної школи – академічного ліцею, де навчатимуться лише учні старших класів.