Новокаховська міська лікарня отримає нове сучасне обладнання

Сьогодні українські медики відзначають професійне свято – День медичного працівника. Напередодні в новокаховському Палаці культури відбулися традиційні урочистості, під час яких людей в білих халатах привітали керівники медичної галузі міста Ігор Гайдаманчук (ЦМЛ), Зоріна Зінченко (ЦПМСД), мер Володимир Коваленко, депутат Верховної Ради Іван Вінник, голова профспілкової організації працівників охорони здоров’я Оксана Сарафонова.

Зокрема, Іван Вінник у своєму привітанні зазначив: держава має пам’ятати, що лікар – це професія, а за професію треба платити.

«На жаль, держава не почала сприймати лікаря як професію, медичну допомогу – як послугу, за яку треба платити. Ідея реформи, яку започаткувала в. о. міністра охорони здоров’я Супрун, мала красивее гасло – передати гроші людям, щоб вони могли платити. Але цього не зроблено.

Насправді, шлях дуже простий – медична страховка з покриттям 20 тис. грн. на рік коштує 30 грн. на місяць. Це 360 грн. на рік. Деякі державні підприємства, наприклад, «Укрзалізниця», давно заcтрахували своїх працівників. Вони можуть звернутись до комунального закладу, не платити гроші і отримати медичні послуги.

Те саме варто було б зробити для всіх громадян України. Пенсіонерам, напевно, варто було роздати подібні страховки безкоштовно, працюючим – пояснити, як це працює, комунальним медичним закладам налагодити співпрацю з страховими компаніями.

Якщо б новокаховська міська лікарня або центр первинної медико-санітарної допомоги могли приймати страховки, то вони були б абсолютно самодостатніми і самозабезпеченими. Маючи додаткові доходи, комунальні заклади виплачували б своїм працівниками не тільки заробітну плату, а і премії, надбавки тощо», – підкреслив Іван Вінник.

Народний депутат також запевнив, що і надалі співпрацюватиме з міською владою, щоб допомагати рідній Новій Каховці. Раніше за сприяння Івана Вінника був придбаний цифровий флюроограф і дизель-генератор, який, до речі, вже врятував життя дитині, що знаходилась на операційному столі.

Цього літа в ЦМЛ з’явиться новий рентген-аппарат, а до кінця року – апарат УЗД з допплер-функцією вартістю близько 2 млн. грн. Їх придбають за кошти субвенції Фонду соціально-економічного розвитку, повідомив Іван Вінник.

Під час урочистостей кращі новокаховські медики були нагороджені подяками директора обласного департаменту охорони здоров’я, грамотами міського голови, профспілки та цінними подарунками.