Нова Каховка може стати центром найбільшого району Херсонської області

У Херсонській області може залишитися лише 3 райони з центрами в Херсоні, Новій Каховці і Генічеську. Загалом після реформування адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня кількість районів в Україні скоротиться майже вчетверо – з 490 до 129.

Це передбачено проектом постанови Верховної Ради щодо формату майбутніх районів, який Міністерство розвитку громад та територій України направило на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування.

Карти областей з поділом на нові районі відомство оприлюднило на сайті «Децентралізація».

До складу Новокаховського району планується включити Бериславський, Великолепетиський, Великоолександрівський, Верхньорогачицький, Високопільскій, Горностаївський, Каховський, Нововоронцовський і Чаплинський райони, міста обласного значення Нову Каховку та Каховку. Таким чином, площа новоутвореної адміністративно-територіальної одиниці становитиме 11,3 тис. кв. км, а населення – близько 320 тис. осіб.

Для порівняння, площа Херсонського району складе понад 9,4 тис. кв. км, а Генічеського — 7,6 тис. кв. км. Щоправда,  чисельність населення першого з них сягне 590 тис. осіб, а другого — лише 122 тисячі.  

У міністерстві зазначили, що карти майбутніх районів — це лише перший проектний документ, який ще зазнає змін в ході погоджень та попередніх обговорень на рівні уряду, перед його схваленням.

«Ключове — майбутні райони повинні бути оптимальними за своїми параметрами для того, щоб в них організувати ефективну систему державного управління, зокрема — формування на цьому рівні дієвих органів виконавчої влади», — прокоментував проект заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Зараз в Україні є 6 районів з населенням до 10 тисяч людей, у 9 районах проживає більше 100 тисяч людей, у 3 районах – понад 150 тисяч. Також 26 районів вже повністю покриті спроможними громадами, 173 райони на 50% і більше покриті громадами. Переважна більшість повноважень перейшла саме до громад від органів влади районного рівня. Тобто система не збалансована. Тому настав час вирішувати питання реорганізації влади на районному рівні, підкреслюють в Мінрегіоні.

Нагадаємо, що нещодавно Кабінет Міністрів затвердив перспективний план формування територій громад Херсонської області.