Народний депутат запропонував присвоїти 57-й бригаді ім’я Костя Гордієнка

Депутат Верховної Ради Іван Вінник звернувся до президента Петра Порошенка з пропозицією присвоїти 57-й окремій мотопіхотній бригаді ЗСУ почесне найменування на честь кошового отамана Костя Гордієнка.

Депутат нагадує, що місце постійної дислокації 57-ї ОМПБр, підпорядкованої оперативному командуванню «Південь», знаходиться в м. Нова Каховка Херсонської області. Таким чином, бригада є південним форпостом у протистоянні України агресії Російської Федерації.

«Присвоєння саме такого почесного найменування обумовлено тим, що неподалік від міста Нова Каховка Херсонської області в селі Республіканець Бериславського району Херсонської області розташована «Кам’янська Січ», унікальна пам’ятка матеріальної та духовної культури запорозького козацтва початку ХVIII століття. Створив та очолив Січ відомий політичний та військовий діяч кошовий отаман Кость Гордієнко. Запорожці, перебуваючи на «Кам’янській Січі», взяли участь у обговоренні, підготовці та написанні епохального документу – «Конституцій та Пактів Війська Запорозького», відомого як «Конституція Пилипа Орлика», що пізніше була парафована від імені низового козацтва делегацією козаків під керівництвом кошового отамана Костя Гордієнка в місті Бендери у 1710-му році», – йдеться у зверненні депутата до глави держави.

Провести заходи з нагоди присвоєння 57-ї ОМПБр почесного найменування «57 окрема мотопіхотна бригада імені кошового отамана Костя Гордієнко» Іван Вінник пропонує в День Конституції України, 28 червня, на території «Кам’янської Січі» в с. Республіканець.

Нагадаємо, що 5 червня в Новій Каховці урочисто зустріли військовослужбовців 57-ї бригади.