На Присивашші відкрили сучасний ЦНАП

У Присиваській громаді відбулася важлива подія – урочисте відкриття центру надання адміністративних послуг. Власний ЦНАП, який відповідає сучасним вимогам та європейським стандартам, вдалося облаштувати завдяки співпраці із надійними партнерами – українськими та шведськими експертами Програми «U-LEAD з Європою» міжнародної програми, яка фінансується Європейським Союзом та його державами-членами: Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Про це повідомляє Присиваська сільська рада.

Присиваська сільська рада отримала значну підтримку від «U-LEAD з Європою», завдяки якій в партнерстві громади і експертів створено належний ЦНАП. Завдяки грантовій допомозі на загальну суму 16582 євро (а це понад півмільйона гривень) придбано сучасну техніку, встановлено необхідне програмне забезпечення, меблі та обладнання. За рахунок місцевого бюджету проведено ремонти в головному приміщенні ЦНАПу (частині адміністративної будівлі Присиваської сільської ради) та у віддалених робочих місцях (у трьох старостинських округах).

На урочисте відкриття ЦНАПу до села Григорівка завітали представники ПРООН в Україні, посольства Великої Британії, Херсонської обласної державної адміністрації, Каховської РДА. Поважні гості у супроводі сільського голови Сергія Кліщевського після перерізання символічної червоної стрічки мали змогу ознайомитись із роботою Присиваського ЦНАПу.

– ЦНАП розпочав надавати адміністративні послуги жителям громади у тестовому режимі з 1 січня поточного року. Наразі працівниками ЦНАПу надається 190 адміністративних послуг, з яких 105 надає сільська рада, її виконавчі органи, посадові особи, а по 85 адміністративним послугам суб’єктами їх надання є центральні органи виконавчої влади (Пенсійний фонд України, управління соціального захисту населення, Держгеокадастр, Державна міграційна служба тощо). У ЦНАПі та віддалених робочих місцях загалом працює 10 посадових осіб, які станом на сьогоднішній день жителям громади вже надали понад 2000 адміністративних послуг (при цьому, загальна чисельність громади складає трохи більше 4,7 тисяч жителів), – повідомив начальник ЦНАПу Сергій Малюк та додав, що для зручності жителів у головному приміщенні ЦНАПу працює касир КП «Струмочок», який приймає платежі від жителів Григорівки за отримані комунальні послуги, спеціаліст військово-облікового столу, спеціаліст із соціальної роботи, адміністратор із земельних питань.

Взагалі, організація приміщення центру надання адміністративних послуг є досить ретельно продуманою, аби громадянам було зручно і комфортно отримати всі необхідні послуги в одному місці. Так, поряд із приміщенням ЦНАПу, у сусідньому кабінеті, працює і секретарка сільської ради, яка, за необхідності, також надає потрібні жителям послуги. Також у закладі передбачено і робоче місце для обслуговування громадян під час карантинних обмежень – стіл, за яким сидітиме клієнт, відокремлено від адміністратора і оргтехніки прозорим склом.

Крім того, Сергій Малюк ознайомив із роботою «мобільного кейсу», отриманого громадою в рамках проєкту «Посилення стійкості громад у Херсонській області», що реалізується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Уряду Великої Британії, наданої через Посольство Великої Британії в Україні. «Мобільний кейс» – комплекс сучасної портативної техніки, який використовується для надання послуг жителям, які не можуть особисто звернутися до основного офісу ЦНАПу, наприклад, маломобільні групи населення, люди поважного віку чи жителі села, в якому немає віддаленого робочого місця (с. Нововолодимирівка).

За матеріалами газети “Голос Таврії”