На підприємствах Нової Каховки і Таврійська минулого року сталося 7 нещасних випадків

У 2020 році до Новокаховського відділення Фонду соціального страхування України надійшло від зареєстрованих страхувальників 7 повідомлень про нещасні випадки, що сталися на виробництві, у т. ч. 3 – зі смертельним наслідком. Про це інформує Новокаховське відділення управління виконавчої дирекції ФСС.


За результатами розслідування 4 нещасних випадки визнано такими, що пов’язані з виробництвом (у т. ч. 1 – зі смертельним наслідком), а 3 – не пов’язані (у т. ч. 2 – випадки смерті).


Нещасні випадки, пов’язані з виробництвом, зареєстровані у КП «Міський водоканал», ФОП Санін П.П., АТ «Гідросталь», КП «Таврійський водоканал».


Всі випадки були розслідувані комісіями, встановлені обставини та причини.


21 жовтня контролер КП «Міський водоканал», при виконанні робіт з опломбування приладів обліку води у приватному будинку, ступила лівою ногою у відкритий люк підвалу та впала на підлогу, отримавши переломи ребер, лопатки та забій колінного суглобу. Причина нещасного випадку – особиста необережність потерпілої.


21 жовтня водій автотранспортних засобів ФОП Саніна П.П., щоб прибрати у напівпричепі, відкрив задній борт, приставив металеву драбину та піднявся на напівпричіп (висота 1,16 м). Після прибирання, спускаючись по металевій драбині, водій оступився та впав з висоти близько 1 м на асфальтовану площадку, отримавши закритий перелом шийки лівої стегнової кістки зі зміщенням.


Причини нещасного випадку:


– порушення режиму праці та відпочинку;


– відсутність системи управління охороною праці;


– особиста необережність потерпілого.


26 жовтня працівник АТ «Гідросталь», при виконанні робіт із складання металевої конструкції, при падінні металевої балки був придавлений до підлоги та отримав смертельну травму. За фактом смерті працівника внесено відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України.


Причини нещасного випадку:


– порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання;


– невиконання посадових обовязків та вимог інструкцій з охорони праці.


29 жовтня контролер КП «Таврійський водоканал», виконуючи завдання щодо зняття показників лічильників води у абонентів, виходила з будинку, оступилась, підвернула ногу та впала, отримавши перелом правої п’яткової кістки. Причина нещасного випадку – особиста необережність потерпілої.


Аналіз причин виробничого травматизму свідчить про те, що 75 % всіх травм у 2020 році сталися внаслідок особистої необережності потерпілих. Також необхідно зауважити, що всі травми отримані внаслідок падіння потерпілого чи предметів.