На ОТГ та райони Херсонщини чекають зміни

16 квітня Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроєкт № 2653, завдяки якому уряд зможе завершити процес створення спроможних громад в Україні.

В свою чергу, прийняття закону вплине і на ситуації з формуванням громад та районів і в Херсонській області. Як пояснила Інна Родіонова – начальник управління розвитку громад Херсонської облдержадміністрації, останнім часом тривають обговорення щодо перспективного плану територій формування громад Херсонської області. Коли план буде затвержено, уряд на його основі зможе затвердити адміністративні центри громад, а також цей закон дає змогу ліквідовувати та утворювати нові райони.  

Тривають обговорення щодо створення на території Херсонської області всього трьох районів з центрами у Новій Каховці, Генічеську та Херсоні. А райони, які повністю себе «вичерпали», зокрема, Чаплинський, Каланчацький та Каховський, буде ліквідовано.

Прийнятий Закон також дає змогу завершити процес формування об’єднаних територіальних громад на Херсонщині. Наразі повністю покрита ОТГ територія Горностаївського району. Чаплинський, Каланчацький, Іванівський, Голопристанський та Каховський райони заповнені ОТГ від 99% до 50%. Ще 7 районів області мають покриття ОТГ до 49%.

Загалом в області наявні 33 діючих ОТГ. Ще у 5 районах області мають бути створені об’єднані територіальні громади. Каховська ОТГ вже перебуває в процесі створення. Наразі отримано висновки комісії, але не прийнято остаточних рішень, у зв’язку з карантином. А також ще 3 звернення щодо створення ОТГ знаходиться в ЦВК.

За словами Інни Родіонової прийняття закону має прискорити процес децентралізації формування спроможних громад. А також дасть можливість вийти на місцеві вибори 2020 року на новій територіальній основі громад та районів.

джерело