На новокаховських підприємствах зруйнували стереотипні уявлення студенток агроколеджу про професії

У рамках національного Дня дівчат в STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics — Наука, Технології, Інженерія та Математика) науково-практичний центр Новокаховського коледжу Таврійського державного агротехнологічного університету 8 жовтня організував екскурсії на три підприємства: ПАО «Новокаховський завод плавлених сирів», кондитерський цех «Країна солодощів», ТОВ «Таврія Агроінвест».

Під час екскурсій їх учасникам найбільше сподобалось відвідування кондитерського цеху «Країна солодощів», тому що для дівчат солодке завжди на першому місці. Цікавою була програма екскурії, особливо її завершення – фінальне частування смаколиками, які виготовляють на підприємстві.  

На заводі плавлених сирів  технолог Ірина Пачуба розповіла та показала технологію виготовлення масло-сиркової продукції.  

Найбільше вразило студенток те, що на таких великих підприємствах працюють не тільки чоловіки, а й жінки. І не просто займають посади жіночого характеру, а і такі професії, як технолог, електромонтер та IT-спеціаліст.

На ТОВ «Таврія Агроінвест» учасникам екскурсії продемонстрували сучасну технологію з переробки сої.

Після екскурсії більшість дівчат змінили думку щодо вибору майбутньої професії.

Фінальною частиною Дня дівчат був телеміст з містами, де проводилась подія, під час якого дівчата поділилися своїми враженнями від візитів до компаній і знайомства зі спеціалістками, які зруйнували їхні стереотипні уявлення про професії.

Довідка: Національний день дівчат в STEM організовують Центр «Розвиток КСВ» спільно із UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення у рамках ініціативи  #Дівчата STEM.

Головна мета заходу – збільшити кількість дівчат в STEM і пробудити в них інтерес до науки та техніки.

Любов Пономаренко, фахівець з профорієнтації вступників