На Каховщині заснували банк сиру

Так уже сталося, що жодного власного банку, як самостійної фінансової установи, на Херсонщині катма. Та хіба це причина журитися? Батько й син Едуард та Данило Репілевські відкрили тут дещо корисніше і…смачніше – свій банк сиру, аналогів якому у краї не знайдеш. А чому б і ні? У Голландії сир можна використати навіть, як заставу за кредитом, тож і ми нічим не гірші.

По смаколики у степ навіть туристи вчащають

Банк сиру – це спеціальне сховище із стабільним мікрокліматом у селі Мар’янівці Каховського району. Для початку туди вже заклали на дозрівання два центнери твердого сиру. І сир не простий – його виготовляють з добірного козячого молока, яке дають дві сотні кіз елітної альпійської породи з нової ферми сімейного підприємства.

— Той сир вітчизняного виробництва, який нині продають у магазинах та на ринках по всій області, є молодим, із витримкою від місяця до трьох. До того ж, він з коров’ячого молока та здебільшого не дуже якісний. Ми ж плануємо витримувати козячий сир від року до п’яти, і тільки потім частувати ним справжніх знавців та гурманів, – каже Данило Репілевський.

Данило Репілевський у сімейному банку сиру

Козяча ферма та єдиний на Херсонщині банк сиру уже стали і популярною туристичною атракцією.

Візитівка козячої ферми

Сюди влітку вчащають стільки туристів, що для них відкрили хостел на двадцять місць і кафе, де проводять дегустації продукції. Дегустувати таки є що: сімейне підприємство Репілевських уже зараз випускає 48 сортів сиру – із різноманітними вишуканими травами, оливками, і навіть шоколадом! Окрім сиру – йогурти із наповнювачем з свіжих ягід, сметана і навіть масло. Все без жодних сурогатів чи сумнівних добавок на кшталт пальмової олії.

«Наші кози – наче діти»

А ферму селяни жартома називають «салоном краси» для кіз: тваринки тут просто одна в одну. Для них – автоматичний прилад для… чухання, система клімат-контролю, навіть раціони, «розумні» доїльні апарати, і навіть смачні раціони, спеціально розроблені науковцями Інституту тваринництва степових районів «Асканія-Нова». Тож чотириногі красуні справно дають по три літри добірного молока на день, та лащаться до своїх доглядачів.

— Хтось думає, що кози зазвичай норовливі та примхливі. Може, десь так і є. Але наших вихованок це, повірте, не стосується. Вони якраз до людей дуже ласкаві й приязні: варто лише до них зайти, одразу біжать назустріч, і намагаються навіть на руки застрибнути, наче діти малі. Ну як таких не любити? – розчулено каже завідуючий фермою Микола Вретик.

Завідуючий фермою Микола Вретик із козами-красунями

Смаколики з козячого молока для пересічних мешканців Херсонщини – не дуже звичні продукти. Та їх, схоже, вони вже встигли розкуштувати: до трьох тонни сирів та йогуртів з Мар’янівки «розлітаються» щомісяця. І це тільки у містах Херсон та Нова Каховка!

Будується нова сироварня

Тож надалі Едуард і Данило Репілевські планують свій агробізнес розвивати: нині будують нову сироварню, а в перспективі хочуть докупити ще чотириста племінних кіз у Франції. Може, з часом і витриманий сир з власного банку туди експортуватимуть, вражаючи вибагливих французьких гурманів кулінарними шедеврами з таврійських степів.

джерело