На Каховщині оголошено карантин

У четвер, 16 серпня, відбулося засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії. У засіданні крім членів комісії, взяли участь голови сільських рад, об’єднаних територіальних громад, керівники підприємств різних форм власності, що займаються тваринництвом.

Розпочали із інформації про те, що на Херсонщині вирує африканська чума.

Начальник районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській  області Галина Шелест доповіла про епізоотичну ситуацію, зазначивши що спалахи хвороби виникли через недотримання належного рівня біозахисту.

За словами головного ветеринарного лікаря Володимира Бондарчука наразі посилено видачу ветеринарних довідок та проводиться робота по ідентифікованості тварин.

В ході засідання керівники громад доповіли про стан готовності до епізоотичних ускладнень на території населених пунктів, наявність створеного матеріального резерву для розгортання роботи вогнища АЧС, наявність техніки та коштів для реалізації прийнятих місцевих програм запобігання та ліквідації африканської чуми свиней, високопатогенного гриппу птиці та інших заразних хвороб тварин на поточний рік.

За результатами засідання комісією прийнято рішення запровадити карантинно-обмежувальні заходи на території району, що передбачає заборону переміщення живих свиней, сировини та продукції свинарства з господарств, забій свиней не на бойнях, а також вжиття заходів щодо посилення контролю за дотриманням законодавства в сфері безпечності харчових продуктів, по розведенню, утриманню свиней тощо та затверджено Плани заходів.