На Херсонщині зібрали найбільший врожай зернових за останні 30 років

Цьогоріч на Херсонщині врожай зернових найбільший за останні 30 років. Про це Суспільному розказала в.о. директора департаменту розвитку сільського господарства та зрошення облдержадміністрації Маргарита Степанова. Через вологу погоду збирати зернові почали на 2 тижні пізніше, ніж зазвичай, – 24 червня.

Станом на 29 серпня врожай зернових та зернобобових культур на Херсонщині 3 млн 100 тисяч тон.

“Ми ще не закінчили збирати гречку, хоча невелика площа, просо. Я вважаю, що трішки підвищиться рівень зернових, зернобобових культур. А взагалі, якщо говорити про обсяг зернових та технічних культур, то ми очікуємо ще більший обсяг валового збору, в порівнянні з минулим роком”, – говорить Маргарита Степанова.

Минулого року через посуху врожай зернових на Херсонщині був 2 млн 300 тис тон зернових, зернобобових та технічних культур. Пшениці зібрали 723 тисячі тон проти цьогорічних двох мільйонів ста тисяч тон, говорить Маргарита Степанова.

Агроном одного з підприємств виробників зерна Олександр Бовкун розповів, що цьогорічний врожай більше за минулорічний удвічі:

“Зернові зібрані повністю, крім озимої пшениці у нас ще вирощується трохи вівса, трохи озимого жита. 0,55- 0,57 Середня врожайність 34 центнера. Окремі ділянки озимої пшениці давали за 40-45 центнерів з гектару”.

Агроном додає, що через підвищену вологу цього літа довелось застосовувати більш дорогі засоби для боротьби із грибком. Це вплинуло на собівартість зерна.

В іншому фермерському господарстві вирощують пшеницю, ячмінь озимий, яровий, сою та горох. Голова господарства Леонід Кириченко зізнається рік для них був екстремальним через погодні умови – велика кількість опадів вплинула на якість зерна.

“У нас ячмінь почав проростати уже в колоску. Хорошо, що це літо, воно швидко висохло. То ми більшу частину продали, тому що зберігати його було небезпечно”, – каже Леонід Кириченко.

Леонід Кириченко розповідає, що ячменю цього року зібрали більше ніж розраховували – до 50 центнерів з гектара.

джерело