На Херсонщині збирають підписи проти подачі води в Крим до деокупації

На пресконференції в Херсоні 9 червня представники громадських організацій міста та області почали збір підписів під зверненням до президента України, голови Верховної Ради і прем’єр-міністра, в якому вони висловлюють категоричний протест проти відновлення водопостачання в анексований Крим до деокупації та початку будь-яких дискусій на цю тему.

Як повідомляє кореспондент Крим.Реалії, в документі громадські активісти закликають керівництво України «терміново зробити офіційні заяви, які покладуть край всім інсинуаціям на цю тему і назавжди спростують можливість водопостачання Криму через Північно-Кримський канал, а також будь-які інші господарські відносини з окупованою територією».

«Ми вважаємо, що подача води в Крим лише посилить колонізацію півострова Росією і тому повинна розглядатися відповідно до статті 111 Кримінального кодексу України як «державна зрада», – йдеться в тексті звернення.

Громадські активісти Херсона також закликають закріпити на законодавчому рівні те, що публічні заклики відновити водо- та електропостачання Криму до відновлення територіальної цілісності України вважатимуться кримінальним злочином.

Як повідомив у коментарі Крим.Реалії один з представників ініціативної групи, голова Херсонської обласної організації комітету виборців України Дементій Білий, підписи під зверненням збиратимуть ще кілька днів, свій підпис залишити можуть не тільки організації, але й просто громадяни України та мешканці області.

«Ця ініціатива (звернутися до керівництва країни – КР) обговорювалася досить давно. Уже кілька місяців серед громадських організацій про це говорилося. Але поштовхом стало те, що в парламенті буквально днями комітет з деокупації та прав людини відмовився вносити в порядок денний сесії заяву, що неприпустиме постачання води на окуповану територію Криму. Наприклад, комітет з екології схвалив цю заяву, а ось профільний комітет, який і має розглядати проблеми окупації та деокупації з подачі одіозного депутата Медведчука – відмовилися навіть рекомендувати внести цю заяву в порядок денний. Нас це дуже сильно стурбувало і ми терміново підготували цю заяву», – сказав Дементій Білий.

Звернення також підтримав Херсонський міський Меджліс кримськотатарського народу.

Напередодні комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій не зміг ухвалити постанову, в якій йшлося про охорону Північно-Кримського каналу і подачу води до Криму тільки після деокупації.

Російське видання «Проект» 3 червня повідомило, що російська влада анексованого Криму не здатна вирішити проблеми з водопостачанням півострова.

Підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов стверджує, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

За останній місяць наповнюваність водосховищ Криму знизилася на 7,1 млн кубометрів, визнали в кримському Держкомводогоспі.

У Постійному представництві президента України в АРК повідомили, що постачання води в анексовані Росією Крим і Севастополь через Північно-Кримський канал можливе тільки після деокупації півострова.

джерело